Lista zdrajców głosujących za przyjęciem dyrektywy za ograniczeniem dostępu do broni

Reklama

ndz., 03/19/2017 - 19:14 -- zzz

Turczyn publikuje listę europosłów, którzy głosowali za ograniczeniem dostępu do broni. „Zapamiętajcie tych, co sprzedali ważną dla Polaków sprawę”

Andrzej Turczyn, prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, opublikował artykuł, w którym zamieścił informację na temat wyników głosowania nad tzw. dyrektywą Bieńkowskiej. Turczyn wskazał nazwiska europosłów, którzy głosowali za przyjęciem dokumentu, określając ich mianem zdrajców. Z drugiej strony pochwalił tych polityków, którzy sprzeciwili się przyjęciu dyretktywy o broni. 

Komisja Europejska na skutek działań komisarz Elżbiety Bieńkowskiej prowadzi prace zmierzające do ograniczenia możliwości posiadania broni palnej przez europejczyków. Dyrektywa UE wprowadza m.in.: bezwzględny zakaz posiadania przez osoby prywatne broni samopowtarzalnej (półautomatycznej), nawet pozbawionej cech użytkowych, łącznie z konfiskatą broni już legalnie posiadanej (dotyczy to większości modeli broni sportowej),  utrudnienie nabywania broni, części broni oraz amunicji za pośrednictwem Internetu; zaostrzenie przepisów dotyczących obrotu bronią dezaktywowaną, pozbawioną cech użytkowych (dotyczy to większości broni używanej przez grupy rekonstrukcji historycznej), zaostrzenie przepisów dotyczących kolekcjonowania broni.

 

Regulacje te uderzą w strzelectwo sportowe, w grupy historyczne, w kolekcjonerów i myśliwych.

Możemy zobaczyć kto jest z Polakami, a kto przeciwko nam. Głosowanie nad kagańcowym prawem pokazuje kto i co ma w głowie, kto jakie wartości ma w sercu. Głosowanie to już nie medialna propaganda, to fakty. Okazało się, że przeciwko dyrektywie głosowali europosłowie z Prawa i Sprawiedliwości i jeszcze kilku innych, a za odebraniem nam możliwości posiadania broni byli podli zdrajcy z platformy (anty)obywatelskiej (z 1 wyjątkiem) i peezel i jeden z SLD – wskazał Andrzej Turczyn.

Zapamiętajcie tych co sprzedali ważną dla Polaków i całej naszej cywilizacji sprawę. Warto zapamiętać kto jest kim. Z całą pewnością przyjdzie czas, że ci ludzie będą prosić o głosy Polaków. Wówczas wspomnijcie, że kto zagłosowała przeciwko prawu posiadania przez Polaków broni. Ten nie zasługuje na to aby kiedykolwiek i w jakichkolwiek okolicznościach o nim w wyborach pamiętać. Ta dyrektywa narusza fundamenty, a kto dłubie przy fundamentach cywilizacji, ten nie zasługuje na głos – podkreślił.

Lista europosłów głosujących za przyjęciem dyrektywy:

Jerzy Buzek – PO

Michał Boni – PO

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein – PO

Krzysztof Hetman – PSL

Danuta Maria Hübner – PO

Danuta Jazłowiecka – PO

Jarosław Kalinowski – PSL

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz – PO

Barbara Kudrycka – PO

Janusz Lewandowski – PO

Elżbieta Łukacijewska – PO

Jan Olbrycht – PO

Julia Pitera – PO

Marek Plura – PO

Dariusz Rosati – PO

Czesław Siekierski – PSL

Jarosław Wałęsa – PO

Bogdan Wenta – PO

Bogdan Zdrojewski – PO

Tadeusz Zfiefka – PO

Bogusław Liberadzki – SLD

Andrzej Turczyn pochwalił jednocześnie tych europosłów, którzy zagłosowali przeciwko przyjęciu dyrektywy.

Teraz lista tych co zachowali się jak trzeba. Poniżej wymienionym posłom do Parlamentu Europejskiego należą się podziękowania. Są tam posłowie z PiS, SLD, partii Wolność i KNP. Wielokrotnie przekonywałem, że pomimo medialnej nagonki, a może i pewnej nieudolności w prezentowaniu swoich poglądów, partia Prawo i Sprawiedliwość nie jest wrogo nastawiona do rozsądnych regulacji w sprawie broni palnej. (…) Nie rozwodzę się szerzej nad posłami z KNP i partii Wolność, po nich można było się spodziewać dobrej postawy. Przeciwko dyrektywie głosowali także posłowie z SLD. Dobrze – podkreślił prezes ROMB.

Lista europosłów głosujących przeciwko dyrektywie:

Ryszard Czarnecki – PiS

Edward Czesak – PiS

Anna Fotyga – PiS

Małgorzata Gosiewska – PiS

Marek Jurek – PiS

Karol Karski – PiS

Sławomir Kłosowski – PiS

Zdzisław Krasnodębski – PiS

Urszula Krupa  – PiS

Zbigniew Kuźmiuk – PiS

Ryszard Legutko – PiS

Stanisław Ożóg – PiS

Bolesław Piecha – PiS

Mirosław Piotrowski – kandydował z list PiS, ale opuścił delegację tej partii

Tomasz Poręba  – PiS

Kazimierz Ujazdowski – kandydował z list PiS, ale opuścił tą partię

Kosma Złotowski – PiS

Jadwiga Wiśniewskia – PiS

Adam Szejnfeld – PO

Janusz Zemke – SLD

Krystyna Łybacka – SLD

Adam Gierek – SLD

Janusz Korwin-Mikke – partia Wolność

Robert Iwaszkiewicz – partia Wolność

Jacek Saryusz-Wolski – kandydował z PO, ostatni opuścił to ugrupowanie

Michał Marusik – KNP

Stanisław Żółtek – KNP

Andrzej Turczyn wskazuje, że europosłom, którzy głosowali przeciw dyrektywie należą się podziękowania i jako prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni zamierza w formie pisemnej takie podziękowania wysłać każdemu z osobna.

Autor: 
Turczyn
Źródło: 

trybun.org.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama