Grzegorz Braun: “Bądźcie polską policją, a nie gettową”

Reklama

wt., 03/09/2021 - 14:33 -- zzz

Grzegorz Braun czyli kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa  pojawił się w tym mieście na proteście rodziców i nauczycieli przeciwko zamykaniu szkół. W pewnym momencie doszło do przepychanki słownej posła z policjantami! “Bądźcie polską policją, a nie gettową”

W ramach protestu przed budynkiem jednej z rzeszowskich szkół zgromadzili się rodzice, którzy domagają się zniesienia restrykcji koronkowych i otwarcia placówek edukacyjnych dla dzieci. W pewnym momencie do grupy protestujących podszedł zamaskowany policjant.

– Długo nam nie zejdzie, o ile zrobimy to sobie w cywilizowany sposób. Ponieważ według nas dochodzi tu do łamania zasad reżimu sanitarnego, bardzo proszę wszystkie osoby dorosłe o przygotowanie dokumentów tożsamości, wtedy państwa wylegitymujemy. Co będzie dalej, to sobie podejmiemy decyzję – zagroził protestującym policjant.

Funkcjonariusz mówił o zachowaniu dystansu oraz noszeniu maseczek.

Braun wyjaśnia policjanta

Po tych słowach do akcji wkroczył Grzegorz Braun, który wprost zapytał, na jakie przepisy prawa powołuje się policjant. Funkcjonariusz odparł, że na rozporządzenie Rady Ministrów. Dopytywany przez polityka, które, odparł, że „bodajże z 11”.

– „Bodajże”. Pan nie jest pewien, na jakie prawo się powołuje. Pan nie jest pewien, na podstawie jakiego prawa działa – wyśmiał niewiedzę funkcjonariusza Grzegorz Braun.

Funkcjonariusz zaczął się tłumaczył się, że „nie uczy się przepisów na pamięć”.

– Pan się nie uczy przepisów na pamięć. Pan policjant powiedział przed chwilą, że nie wie, na podstawie jakiego prawa działa i mówi, że nie uczy się tego praw, na podstawie, którego powinien działać – powiedział polityk.

Jak podkreślał Braun, „działanie bez podstawy prawnej nazywa się nadużyciem”. Polityk zapraszał też uczestników manifestacji do swojego biura poselskiego.

Na koniec Braun pięknie wyjaśnił funkcjonariusza policji!

– Dłużej klasztora niżli przeora. Rzeczpospolita będzie trwała, miejmy nadzieję, a przestępcy i zbrodniarze, którzy wydają wam przestępcze rozkazy i polecenia, sugestie nieformalne, mam nadzieję, trafią przed sądy i do kryminału na resztę życia – powiedział polityk Konfederacji.

– I baczcie, żebyście się tam z nimi nie znaleźli. Nie wysługujcie się byle komu. Bądźcie Polakami, a nie eurokołchoźnikami. Bądźcie polską policją, a nie policją gettową, do której już, widzę, niektórzy aspirują – powiedział ostro Grzegorz Braun.

 

Na koniec poseł Konfederacji, życzył policjantom wszystkiego dobrego.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

korwin24.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama