Rumunia zmieni nazwę ulicy, przy której znajduje się ambasada Białorusi na Romana Protasiewicza

Reklama

czw., 05/27/2021 - 06:27 -- zzz

Podczas gdy wiele państwa bojkotuje terrorystę Aleksandra Łukaszenkę za porwanie polskiego samolotu, polski reżim PIS dziś wieczorem przyjął na lotnisku Okęcie białoruski samolot.

Burmistrz Sektora 1 Clodilde Armand odpowiada na propozycję popieraną przez prof. Andrieja Oișteanu i inicjuje proces zmiany nazwy ulicy, przy której znajduje się Ambasada Republiki Białorusi.

„W tym sensie przekażę do Urzędu Miasta Stołecznego następującą propozycję: ul. Tuberozelor z Sektora 1 będzie się nazywać ul. Roman Protasevich - nazwisko dziennikarza dysydenta. Żyjemy w państwie europejskim i ten akt terroryzmu prezydenta Aleksandra Łukaszenki polegający na porwaniu samolotu Polsce - państwa należącego do UE i NATO nie może pozostać bezkarny – ogłosił Cotilde Armand w poście na Facebooku.

 

Armand przejmuje również argument Andrieja Oișteanu: „Cała korespondencja ambasady przychodziła i opuszczała ulicę z nazwiskiem dziennikarza dysydenta. Dyplomaci mieli też na wizytówkach nadrukowane nazwisko Romana Protasewicza”.

Źródło zdjęć: Ambasada Republiki Białorusi w Rumunii / Facebook

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

g4media.ro

Polub Plportal.pl:

Reklama