W latach 90. przedsiębiorców zastraszał Pershing i Pruszków, dziś robi to PiS i Zbigniew Ziobro

Reklama

pon., 02/22/2021 - 20:36 -- zzz

Senator Jacek Bury rozpoczął kampanię informacyjną skierowaną do prokuratorów, którzy mają karać przedsiębiorców za otwieranie biznesów w czasie pandemii. Po Lublinie jeździ laweta ze specjalnym przekazem dla śledczych.

 

Dziś ruszyła akcja informacyjna, którą Jacek Bury zapowiedział w ubiegłym tygodniu. Skierowana jest do sumień prokuratorów. Po ulicach Lublina porusza się auto z lawetą, na której umieszczono baner z hasłem: "Nie ukradłem 70 mln zł. Nie molestowałem dzieci. Nie robiłem wałów na respiratorach. Prokuratorze, nie zamykaj mnie za to, że chcę uczciwie pracować".

- W latach 90. przedsiębiorców zastraszał Pershing i Pruszków, dziś robi to PiS i Zbigniew Ziobro. Uczciwie pracujących ludzi, którzy chcą ratować swoje firmy, straszy się postępowaniami karnymi. Czy tak władza dba o polską gospodarkę? Państwo powinno szanować pracę i przedsiębiorców, a jeśli nie potrafi im pomóc to niech nie przeszkadza - podkreśla Jacek Bury, senator Polski 2050.

 

Działania senatora to odpowiedź na tekst Onetu, w którym ujawniliśmy polecenia wysłane do wszystkich prokuratorów regionalnych. W piśmie prokurator Prokuratury Krajowej Krzysztof Sierak zaleca śledczym, by wobec przedsiębiorców stosowali przepisy, których złamanie grozi karą do ośmiu lat więzienia. Mają do minimum ograniczyć postępowania sprawdzające i jak najszybciej wdrażać postępowania karne wobec wznawiających działalność przedsiębiorców.

- Wiem, że jesteście związani instrukcjami swoich przełożonych. Pamiętajcie jednak, że oni kiedyś odejdą i zostawią was z odpowiedzialnością za te wszystkie czyny. Pokażcie, że służycie Polsce a nie Ziobrze - dodaje Jacek Bury.

Akcja potrwa kilka dni. Jednocześnie biuro senatora Burego zawnioskowało do prokuratury o liczbę prowadzonych spraw przeciwko przedsiębiorcom, którzy otworzyli działalność mimo obostrzeń.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

onet

Polub Plportal.pl:

Reklama