Zamknięte branże jadą do Warszawy zrobić PIS-owi jesień średniowiecza

Reklama

czw., 11/05/2020 - 22:56 -- zzz

Przedsiębiorcy i pracownicy pokazują rządowi czerwoną kartkę. Na piątek zapowiadają "Wielki protest zamkniętych branż". 

 

Od soboty decyzją rządu zamknięte będą kina, teatry i restauracje. Zamkniętych będzie też większość sklepów w galeriach handlowych - z wyjątkiem aptek, drogerii i sklepów spożywczych. Już wcześniej zamknięte zostały bary, restauracje i kawiarnie, które teraz mogą wydawać dane na wynos.

Na tym prawdopodobnie nie koniec, bo premier otwarcie mówi, że kolejny lockdown - nazywany "narodową kwarantanną", jest bardzo prawdopodobny. Wtedy zamknięte będzie wszystko. 

Zamknięte branże zaprotestują

Przeciwko tym decyzjom już od dawna protestują przedsiębiorcy. Teraz rząd dał im kolejne argumenty do tego, żeby wyjść na ulice. Na piątek Strajk Przedsiębiorców zapowiada "Wielki protest zamkniętych branż". Jak mówi Michał Wojciechowski, jeden z liderów strajku, z powodu kolejnych restrykcji, upadnie wiele firm, a ludzie stracą pracę.

- Przecież to już jest niedopuszczalne, żeby ludzie nie mieli pracy. To już nie chodzi tylko o przedsiębiorców. Tu chodzi również o pracowników, bo przecież zamykane są galerie. Tam jest wiele sklepów - mówi Radiu Kolor przedsiębiorca. 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama