Beger grozi Kaczyńskiemu blokadą domu i zabraniem kota

Reklama

śr., 10/14/2020 - 07:30 -- zzz

Renata Beger, była posłanka Samoobrony.:

Oni myślą, że my jesteśmy głupcami. Minister Puda zamienił się z głupkiem na rozum.

Premier więcej wie o rolnictwie niż minister rolnictwa. On myśli, że jak powie, że dostaniemy pieniądze, to my w to uwierzymy. Nie dostaniemy - mówiła ze sceny. 

 

Zapowiedziała też blokadę domu Kaczyńskiego:

 - Będzie nas ciągle więcej, i więcej. Tak długo, aż w końcu wycofają ustawę i zaczną z nami rozmawiać. 

A jak nie, to zablokujemy Kaczyńskiego w domu. Kota odbierzemy.

 Żadna policja nam w tym nie przeszkodzi. 

Renata Beger brała już udział w poprzednich protestach rolników i wygląda na to, że 

stała się jedną z liderek demonstracji.

 W rozmowie z mediami szeroko krytykowała Piątkę dla zwierząt i zapowiadała, że rolnicy nie cofną się przed niczym. Apelowała do Kaczyńskiego o wycofanie projektu. 

- Jeżeli Jarosław Kaczyński będzie chciał i wycofa ten projekt to deklaruję, że publicznie złożę dla niego głęboki ukłon. I z całego serca podziękuję za to co zrobił dla rolników. Ze strony wsi nic nie będzie mu groziło, wrócimy do gospodarstw, ale niech nie zmuszają nas do takich zachowań, bo to był dopiero przednówek tego, co może nastąpić. Cieszyły mnie te dobre rzeczy, które PiS zrobił dla ludzi, ale ta radość znikła, kiedy pojawił się projekt tej ustawy.

 Pamiętam jak świętej pamięci Andrzej Lepper mówił, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to odbiera mu rozum. I myślę, że to taka kara jest. Kara dla Prawa i Sprawiedliwości.

 Tylko pytanie: za co? - mówiła w rozmowie z Głosem Wielkopolskim.

Jarosław Kaczyński cierpi na syndrom Bambiniego?

Wyidealizowane postrzeganie zwierząt jako istot, które są bezbronne, czyste i nieporadne zostało dostrzeżone już w 1972 r. i zdefiniowane jako Syndrom Bambiego. Nazwa tego zjawiska wzięła się od animowanego filmu familijnego Bambi. W pierwszej fazie istnienia termin bambinizm odnosił się do zniekształconego postrzegania zwierząt wyłącznie przez dzieci. Obecnie zjawisko to określa wyidealizowane postrzeganie przyrody – głównie przez ludzi zamieszkujących duże aglomeracje.

Syndrom Bambiego zakłada, że człowiek jest intruzem i największym zagrożeniem dla przyrody. Ignorowane są podstawowe, często brutalne prawa, którymi rządzi się dzika natura. Zjawisko to bierze się z braku podstawowej wiedzy na temat fauny i flory oraz życia z dala od natury. Coraz częściej jedynym źródłem informacji na temat środowiska są media, gdzie triumfuje infantylizacja i idealizacja przyrody. O tym jak silnie zjawisko bambinizmu utrwaliło się w społeczeństwie może świadczyć między innymi fakt, umieszczenia myśliwego z kreskówki o Bambim, w dwudziestce największych filmowych złoczyńców w historii kina. Takie zestawienie przygotował w 2003 r. Amerykański Instytut Filmowy na stulecie kinematografii.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama