Jak rodzina Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego - z 5.000 zł zrobiła 40.000.000

Reklama

ndz., 05/03/2020 - 11:53 -- zzz

Zbigniew Stonoga opublikował kompromitujący materiał o Ministrze Zdrowia Łukaszu Szumowskim i jego rodzinie. Z materiału wynika, że majątek rodziny Szumowskich doznał "cudownego rozmnożenia". 

Zbigniew Stonoga próbuje dociec, w jaki sposób spółka o kapitale kilku tysięcy złotych przekształciła się w spółkę o kapitale 40 milionów złotych? Przeprowadzone dochodzenie wskazuje, że mogło dojść machlojek i prania brudnych pieniędzy, bowiem żaden z członków rodziny Szumowskich nie miał wcześniej osobistego majątku, aby podnieść kapitał spółki do kwoty 40 milinów złotych. 

Stonoga ujawnia, że pieniądze mogły być ukradzione ze struktur państwowych z tytułu dofinansowania, jakie dostała firma OncoArendi należąca do rodziny Szumowskich. Analiza zarobków rodziny Szumowskich w latach 2010 - 2018 wykazała, że małżeństwo nie zarobiło nawet kwoty, która by pozwoliła na zapłacenie podatku PCC od czynności cywilnoprawnych. 

Przypomnijmy:

Stawka podatku od umowy spółki wynosi 0,5% (art. 7 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych). Taką samą stawkę stosuje się również przy zmianach umowy spółki. 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama