Wojciech Maziarski z Gazety Wyborczej publicznie nawołuje do obalenia władzy w Polsce

Reklama

pt., 04/14/2017 - 08:40 -- zzz

Publicysta Gazety Wyborczej, Wojciech Maziarski, zaufany kolega Adama Michnika publicznie nawołuje do obalenia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej i inspiruje, aby w Polsce zrobić krwawy Majdan.

 

- Czas protestów dobiega końca. Pora myśleć o przygotowaniach do majdanunapisał  Wojciech Maziarski, publicysta Gazety Wyborczej.

 

- Ta władza musi zostać czym prędzej obalona. Strajk generalny, blokady w miastach i na drogach, powszechny bunt - każda metoda bez użycia fizycznej przemocy jest dopuszczalna i pożądana – podkreślił  Maziarski

- To już nie demokratycznie wyłoniona władza państwa prawa, lecz banda przestępców, którzy powinni trafić za kratki – grzmiał publicysta Gazety Wyborczej Wojciech Maziarski

 

Wojciech Maziarski

Wczoraj o 13:36 · 

 

 

 

Czas protestów dobiega końca. Pora myśleć o przygotowaniach do majdanu. 
Ta władza musi zostać czym prędzej obalona. Strajk generalny, blokady w miastach i na drogach, powszechny bunt - każda metoda bez użycia fizycznej przemocy jest dopuszczalna i pożądana. 
To już nie przelewki - projekt, który wypichcili, podporządkowuje sądy Ziobrze. Pomysł tak jawnego i bezczelnego złamania konstytucji, pozbawia władzę legitymacji i zwalnia obywateli z obowiązku podporządkowania się jej decyzjom i zarządzeniom.
To już nie demokratycznie wyłoniona władza państwa prawa, lecz banda przestępców, którzy powinni trafić za kratki.

 

Co na to Kodeks Karny?

Art. 127.
§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
Art. 128.
§ 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (...).

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

Facebook

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama