Wskażemy ludziom, gdzie mieszkają zdrajcy polskiej wsi. Ich domy, biura będę naznaczone wstydem

Reklama

czw., 10/15/2020 - 06:34 -- zzz

Tuż po głosowaniu w Senacie nad poprawkami do ustawy o ochronie zwierząt, AgroUnia zapowiedziała wielką akcję protestacyjną na środę 21 października. Rolnicy zamierzają zablokować drogi w wielu miejscach naszego kraju. Szef AgroUnii Michał Kołodziejczyk nie przebierał w słowach. – Wskażemy ludziom, gdzie mieszkają zdrajcy polskiej wsi (...). Mamy do czynienia z rządami autorytarnymi – mówił

– Chcemy wszystkie pieniądze z dofinansowań i odszkodowań dla rolników odnośnie do „Piątki dla zwierząt” przekazać na walkę z koronawirusem i chcemy, by pozwolono nam prowadzić dalej wszystkie biznesy, które prowadzimy. Chcemy pracować, zarabiać i zdobywać pieniądze – ogłosił podczas konferencji prasowej szef AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Przedstawiciele AgroUnii zapowiedzieli również, że przegłosowane przez Senat poprawki spotkają się z ich mocną odpowiedzią. Ogłosili, że w środę 21 października rolnicy wyjdą na ulice, blokując drogi w wielu polskich regionach. – To krzyk rozpaczy wsi, która zablokuje całą Polskę – mówił. – Nikt nie chce z nami rozmawiać. Mamy do czynienia z rządami autorytarnymi. Nalegamy na spotkanie z premierem – dodał.

– Chce nam się rzucić ochłap w postaci odszkodowań, nikt nie mówi nawet, jakie to będą odszkodowania. Wskażemy ludziom, gdzie mieszkają zdrajcy polskiej wsi. Domy posłów i senatorów, a także biura poselskie będą naznaczone wstydem – zapowiedział.

Senat i głosowanie nad „Piątką dla zwierząt”
„Piątka dla zwierząt” z dużymi poprawkami. Co się zmienia?
Jackowski tłumaczy dlaczego głosował przeciw „Piątce” i cytuje Kaczyńskiego
Szef AgroUnii nie odpuszcza, będzie strajk. „Wskażemy ludziom, gdzie mieszkają zdrajcy”
Ustawa o ochronie zwierząt przegłosowana. Lista senatorów PiS, którzy byli przeciw
„Piątka” przeszła przez Senat. Spurek krytyczna, lider PSL grzmi na „POPiS”
„Piątka dla zwierząt”
Rolnicy domagają się odrzucenia tzw. "Piątki dla zwierząt" w całości. Ich zdaniem będzie ona krytyczna dla branży rolniczej i pokrewnych sektorów. W środę nad ustawą głosował Senat, który przyjął nowelizację z licznymi poprawkami.

 

W dokumencie, jaki wyszedł z Senatu, można przeczytać m.in. o dopuszczeniu możliwości przeprowadzania uboju rytualnego drobiu, a także wydłużeniu vacatio legis dla wdrażanych zmian. W mocy pozostają także główne zapisy – o zakazie hodowli zwierząt na futra (z wyłączeniem królika) i zakazie uboju rytualnego dla celów sprzedażowych (z wyłączeniem wspomnianego wyżej drobiu).

 

Rolnicy odwiedzili dom posła Prawa i Sprawiedliwości, Andrzeja Gawrona z Kochanowic (woj. śląskie). Gawron zagłosował za tak zwaną "piątką dla zwierząt."  Na ogrodzeniu polityka zawisł transparent z napisem „Tu mieszka zdrajca wsi”. Pan jest naszym przedstawicielem w Sejmie. Myśmy na pana głosowali, a pan opowiada się przeciwko nam. Olał pan nas – mówi pod domem posła jeden z protestujących.

 

 

video: 

Autor: 
zzz
Źródło: 

wprost

Polub Plportal.pl:

Reklama