PIS POD OSŁONĄ NOCY DEMOLUJE FINANSE PAŃSTWA ZNOSZĄC REGUŁĘ WYDATKOWĄ.

Reklama

czw., 07/23/2020 - 06:55 -- zzz

- Bez oceny skutków regulacji, bez konsultacji społecznych, bez jakichkolwiek dyskusji jak wydawać pieniądze polskiego podatnika, rząd PIS będzie mógł wydawać pieniądze na zasadzie hulaj dusza piekła nie ma – ostrzegała też Izabela Leszczyna, posłanka KO, była wiceminister finansów.

 

- Nie będziemy wiedzieli jak, ile i na co wydają pieniądze, bo nie będzie żadnego wędzidła, jakim miała być wprowadzona przez PO stabilizująca reguła wydatkowa – podkreślała.

Chodzi o poprawkę w ustawie o finansach publicznych, zgodnie, z którą ze stabilizującej reguły wydatkowej (SRW) miałyby zostać wyłączone wydatki majątkowe oraz wydatki inwestycyjne przedstawione w budżecie na 2021 r. Zaskakujące jest, że taka poprawka pojawiła się w nowelizacji ustawy o delegowaniu pracowników, nad którą obecnie pracuje sejmowa komisja ds. polityki społecznej i rodziny. Co jeszcze dziwniejsze, poprawkę we wtorek późnym wieczorem zgłosili posłowie właśnie tej komisji.

SRW jest swoistego rodzaju bezpiecznikiem uniemożliwiającym nadmierny wzrost wydatków państwa. W efekcie pandemii jej stosowanie zostało zawieszone na 2020 r., – Ale to widać nie wystarczy, PiS chce demolować regułę – mówi nam Janusz Cichoń, b. wiceminister finansów, poseł KO.

 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

pap/interia

Polub Plportal.pl:

Reklama