Braun: Doktor Mengele, będziesz Wisiał, zbrodniarz. Niedzielski nie czuje się winny

Reklama

śr., 10/06/2021 - 06:30 -- zzz

Makabryczna decyzja Ministra Zdrowia Sławomira Niedzielskiego bezpośrednio doprowadziła do śmierci około 150 tys. Polaków, ponieważ umarli z braku pomocy opieki zdrowia. To prawie tyle, ile wymordowali Niemcy w Powstaniu Warszawskim.

"Planowe zabiegi i świadczenia medyczne powinny zostać wstrzymane". Taki apel do placówek opieki zdrowotnej wystosował na polecenie ministra zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wskutek tej zbrodniczej decyzji zaniechano leczenia chorób innych niż zakażonych na Covid-19. W rezultacie zmarło około 150 tysięcy Polaków na rzekome choroby współistniejące.

Dla Grzegorza Brauna sprawa jest jasna. To zbrodnia przeciwko ludzkości! "Trzeźwa ocena zbrodniczej działalności ⁦ministra Niedzielskiego należy do moich poselskich obowiązków" – napisał Grzegorz Braun.

Podczas debaty w Sejmie polityk opozycji powiedział do szefa resortu zdrowia: "Będziesz pan wisiał". Zawiadomienie do prokuratury ws. jego słów złożyła jeszcze tego samego dnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Z kolei dzień później złożył je sam zainteresowany – Adam Niedzielski. To jednak nie wszystkie konsekwencje, z którymi musi się liczyć parlamentarzysta. Prezydium Sejmu podjęło decyzję o nałożeniu na niego najwyższej możliwej kary pieniężnej: sześć miesięcy obniżenia uposażenia o 50 proc. i sześć miesięcy (odebrania) 100 proc. diety poselskiej.

Niedzielski: Oczekuję, że prokuratura zawnioskuje o uchylenie immunitetu

Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM potwierdził, że złożył do prokuratura zawiadomienie ws. Grzegorza Brauna

– Już zeznawałem w prokuraturze. To nie jest ten jeden epizod, to są groźby, które pojawiały się na spotkaniach publicznych, gdzie pan poseł Braun nawoływał do publicznego aresztowania mnie, takiego obywatelskiego zatrzymania, co też jest próbą wywołania agresji wobec mnie – mówił. – Oczekuję, że prokuratura, żeby prowadzić postępowanie i weryfikować wszystkie tezy, będzie wnioskowała o uchylenie immunitetu. Mam nadzieję, że do tego dojdzie – dodawał.

Braun: Trzeźwa ocena zbrodniczej działalności to mój obowiązek poselski

Na deklarację Adama Niedzielskiego Grzegorz Braun odowiedział na Twitterze.

"Min. Choroby i Nagłej Śmierci najwyraźniej neguje konstytucyjny porządek;-) w RP to Parlament sprawuje funkcję kontrolną nad Rządem, nie odwrotnie – trzeźwa ocena zbrodniczej działalności ⁦@a_niedzielski⁩ należy do moich poselskich obowiązków" – napisał.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama