Kukiz wypunktował starego zbereźnika Kornela Morawickiego. Mateusz wstydzi się za ojca?

Reklama

ndz., 12/31/2017 - 09:56 -- zzz

 Kukiz'15 wypunktował na Facebooku liczne wypowiedzi Kornela Morawieckiego o tym, jak bronił redaktora "Gazety Wyborczej" Adama Michnika czy popierał powstanie "Stanów Zjednoczonych Europy". Przypomniał też, że już jako mężczyzna po siedemdziesiątce, Morawiecki opowiadał, że kocha kilka kobiet, nie tylko swoją żonę.

 

 

Oto one:

 

 

"1. Kornel Morawiecki jest zwolennikiem powstania "Stanów Zjednoczonych Europy" i dalszej integracji Unii Europejskiej. Poseł opowiada się by powoli, ewolucyjnie, dążyć do tego by był wspólny europejski rząd, budżet, policja, armia.

2. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" w 2015 r. Kornel Morawiecki zadeklarował, że jest za przyjmowaniem uchodźców z Syrii bo "dla 38-milionowego narodu kilka tysięcy ludzi to nie jest problem. Tak samo jak kilka milionów dla całej Europy".

3. W wywiadzie dla "Wyborczej" Kornel Morawiecki poparł idee wielokulturowości stwierdzając, że "monokulturowa Polska jest niemożliwa". Zdaniem posła, gdyby Polska zamknęła się imigrantów i idee wielokulturowości "to by była klęska. Regres".

4. Kornel Morawiecki odrzucił też idee odcięcia się Polski od procesu globalizacji. Zdaniem posła "myślenie, że z tego się wyłączymy i będziemy budować własną potęgę, to nieporozumienie. Dziś żaden z tradycyjnych narodów Europy nie jest w stanie w pojedynkę sprostać światowej konkurencji".

5. Równie oryginalne jak poglądy Kornel Morawiecki ma życie osobiste. Na stronie internetowej Super Expressu ukazał się artykuł w którym 74 letni Kornel Morawiecki ujawnił, że żyje od lat z konkubiną z którą ma 22-letniego syna. W artykule poseł deklaruje, że prócz konkubiny kocha żonę, z którą już nie mieszka (z żoną ma syna Mateusza, wiceministra w rządzie PiS), i trzecią panią, z którą zakładał Solidarność Walczącą. Co najciekawsze Kornel Morawicki z każdą z pań spędzi zbliżająca się Wigilię.

6. Jakiś czas temu Kornel Morawiecki w programie radiowym "Gość Radia Zet" w rozmowie z Moniką Olejnik gwarantował polskość Adama Michnika, i stwierdził, że nie można wyrzucać z Polski Adama Michnika, który czuje się Polakiem.

7. Odpowiadając na pytania Moniki Olejnik Kornel Morawiecki stwierdził, że Generał Kiszczak, choć zniszczył nadzieje Solidarności, to ma prawo do godnego prywatnego (a nie publicznego) pogrzebu.

8. Zdaniem posła Marsz Niepodległość powinien wszystkich łączyć, też polityków Platformy Obywatelskiej, a Ruch Narodowy nie może zawłaszczać pojęcia niepodległości. Poseł Morawiecki nie polemizował z Moniką Olejnik, która oskarżała Ruch Narodowy, a szczególnie posła Roberta Winnickiego, o ksenofobię, antysemityzm i związki z nazizmem.

 

9. Zdaniem Kornela Morawieckiego w Smoleńsku miała miejsce zwykła katastrofa lotnicza a nie zamach, natomiast kłótnie o Smoleńsk są w cudzym interesie. Według Morawieckiego w dniu katastrofy wszyscy chcieli dobrze, w tym i Lech Kaczyński, który za wszelką cenę chciał wylądować, i Rosjanie. A do tego "była mgła i stały się jakieś nieuwagi".

10. Zdaniem posła Morawieckiego rządy Platformy Obywatelskiej nie szkodziły Polsce, a Polska nie jest w ruinie. W złej kondycji zdaniem posła Morawieckiego są stosunki społeczne. Posła martwi też to że, za mało słucha się Polaków.

11. Podczas debaty przed wyborami prezydenckimi Kornel Morawiecki stwierdził, że GMO jest czymś naturalnym i sprzeciwił się posiadaniu prawa do broni palonej."

 

Autor: 
Z.B. foto: Agencja Gazeta
Źródło: 

facebook plportalpl

Polub Plportal.pl:

Reklama