Nowe nielegalne obostrzenia: zakaz zgromadzeń, a w galeriach kupisz tylko ciepło, gaz i energię

Reklama

pt., 03/26/2021 - 06:39 -- zzz

 

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie regulujące nowe obostrzenia, które wchodzą w życie w sobotę. Zamknięte będą m.in. zakłady fryzjerskie i markety budowlane. Są też zaskoczenia - zakazano udziału w zgromadzeniach, a w galeriach będą mogły być otwarte punkty usługowe, których działanie polega na sprzedaży energii elektrycznej, gazu lub ciepła.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował o zaostrzeniu obostrzeń, które zacznie obowiązywać 27 marca.

Wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, które precyzuje jakie branże zostaną zamknięte i na jakich zasadach będą mogły działać sklepy.

Zgodnie z treścią rozporządzenia, do 9 kwietnia nie będzie można prowadzić działalności związanej z fryzjerstwem i zabiegami kosmetycznymi. Działać nie mogą też salony piercingu i tatuażu.

Zobacz także: Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte do 9 kwietnia. "Chodzi o zmniejszenie motywacji do przemieszczania się"

Zgodnie z nowym rozporządzeniem zamknięte będą też wielkopowierzchniowe sklepy z meblami i markety budowlane. Wcześniej takie sklepy były na liście wyjątków i mogły normalnie działać. Czwartkowe rozporządzenie znacznie tę listę odchudza.

Do przepisów o zamkniętych galeriach handlowych autorzy rozporządzenia dodali też jednak jeden wyjątek, którego nie było. Punkty usługowe, których działanie polega na sprzedaży energii elektrycznej, gazu lub ciepła będą mogły być otwarte.

Wprowadzone zostają również ograniczenia liczby klientów na metr kwadratowy. W sklepach do 100 m kw. obowiązuje limit 1 osoby na 15 m kw. W większych placówkach powyżej 100 m kw. limit wynosi 1 osobę na 20 m kw. Ograniczenia te obejmują zarówno sklepy, jak i targi czy placówki pocztowe.

Nowe rozporządzenie wprowadza też istotną zmianę. Dotychczas zakazane było organizowanie zgromadzeń, które nie były wcześniej zgłoszone i nie wydano na nie zgody. Teraz zakazuje zarówno organizowania, jak i udziału w takich zgromadzeniach.

 

Do zgromadzeń, o których mowa w rozporządzeniu, zaliczają się imprezy, spotkania i zebrania. Należą do nich także spontaniczne protesty.

W rozporządzeniu na razie nie ma informacji o zamknięciu żłobków i przedszkoli, które zapowiadał premier Morawiecki. Prawdopodobnie szkolny lockdown ureguluje osobne rozporządzenie, które wyda minister edukacji.

 

Łamanie  Konstytucji

Art. 57. Zasada wolności zgromadzeń

Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.

Przypomnijmy:

Na Facebooku i innych portalach społecznościowych pojawiło się wydarzenie “WIELKIE ŚWIĘTO KOŃCA LOCKDOWNU”. Organizatorzy demonstracji nawołują do “hucznego podziękowania dla rządu za koniec lockdownu”.

Plac marsz. Józefa Piłsudskiego, 00-073 Warszawa, Polska

Sobota, 10 kwietnia 2021 o 08:00 UTC+02

Plany zablokowania rocznicy smoleńskiej

Protest ma zablokować obchodzoną przez rząd i sektę PIS-owską 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której według narracji Jarosława Kaczyńskiego, Rosjanie wraz z PO dokonali zamachu bombowego na pokładzie TU -154.

Nastroje społeczne są bardzo złe, żeby nie powiedzieć – tragiczne. Aż 71% społeczeństwa czuje bezsilność wobec działania rządu w ciągu ostatniego roku, a główną emocją opisująca rok 2020 w Polsce jest złość na nielegalne obostrzenia wraz z zakazem prowadzenia działalności gospodarczej.

Stan Polskiej ekonomii jest tragiczny, nie mówiąc o służbie zdrowia, kolejne lockdowny wykańczają gospodarkę, a rząd daje ochłapy upadającym przedsiębiorstwom. Do tego kolejne ciosy w postaci podwyżek istniejących i dołożeniu nowych podatków i ZUS.

Nic więc dziwnego, że społeczeństwo ma dosyć i postanowiło powiedzieć “NIE”. Plan zakłada zablokowanie słynnych “schodów Kaczyńskiego”, czyli pomnika ofiar katastrofy.

Do strajku dołączają również kolejne inicjatywy takie jak STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW i STRAJK KOBIET.

 

Góral z Zakopanego wyjasnia, dlaczego lockdown kończy się 9.marca

Film 

Baca Cyprysek ma coś do powiedzenia Szumowskiemu-video – Czujny

Nie jesteście z innej gliny !

Jaro dziaduj razem z Nami !

Nie jesteś z innej gliny ulepiony !

Zrobimy z ciebie DZIADA tak jak ty od ponad roku z Nas dziadów robisz !

Blokujemy schody do nieba.....

Widzimy się WARSZAWA 10.kwiecień 2021r.

Plac Piłsudskiego Warszawa godzina 8:00

Jesteś przedsiębiorcą masz dość chamstwa krawaciarzy z Wiejskiej dołącz do Nas i zabierzemy im to co oni zabierają nam od ponad ROKU - WOLNOŚĆ

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

money

Polub Plportal.pl:

Reklama