PIS - "Czerwoni Khmerzy" odrzucili poprawki Senatu. Bolszewicki "Nowy Ład" wejdzie w życie w 2022

Reklama

pt., 10/29/2021 - 19:47 -- zzz

W piątek Sejm głosami Zjednoczonej Prawicy - czyli "Czerwonych Khmerów", którzy nienawidzą przedsiębiorców odrzucił pomysł wydłużenia vacatio legis w sprawie tzw. Nowego ładu. Oznacza to, że Polski Ład wejdzie w życie już na początku 2022 roku, a wraz z nim wyższa składka zdrowotna. Po wejściu w życie Nowego Ładu Polska będzie na pierwszym miejscu w świecie, gdzie najtrudniej robi się biznes. Obecnie w Europie wyprzedzała nas tylko Francja. W święcie byliśmy na 10 miejscu.

W czwartek senatorzy uznali, że zmiany w systemie podatkowym, zawarte w Polskim Ładzie, są tak znaczące, iż należy wydłużyć okres vacatio legis. Dlatego też Senat przegłosował poprawkę, która odkładała wprowadzenie nowych przepisów do stycznia 2023 roku.

- Długo się nad tym zastanawialiśmy, mieliśmy wiele postulatów i apeli, aby ta ustawa nie weszła w życie w kształcie, w której uchwalił ją Sejm, bo to by była kompletna katastrofa - mówił szef klubu senackiego KO Marcin Bosacki, cytowany przez PAP.
Sejm odrzucił poprawki Senatu. Polski Ład już od początku 2022 roku
Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy zwracała uwagę na to, że o przesunięcie terminu wprowadzenia nowych przepisów podatkowych apelował m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich. Jednak Sejm w piątek nie zgodził się ze stanowiskiem senatorów.

Polski Ład to podatkowa rewolucja. Według Kaczyńskiego stracą cwaniacy. Tak właśnie przes PIS nazywa przedsiębiorców.

Za sprawą Polskiego Ładu dojdzie m.in. do podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Podniesiono też próg podatkowy, do którego obowiązuje stawka PIT 32 proc. z 85 tys. zł do 120 tys. zł.

Sejm postanowił też, że zmienią się zasady odliczania składki zdrowotnej od podatku. Obecnie stanowi ona 9 proc. dochodu, ale 7,75 proc. z niej można odliczyć. Uchwalona w piątek ustawa likwiduje taką możliwość, na czym stracą polscy pracownicy. Natomiast ci na samozatrudnieniu zapłacą składkę w wysokości 4,9 proc.

Warto dodać, że za rządów PIS wprowadzono 25 lat pozbawienia wolności za uchybienia podatkowe. Polska skarbówka bez nakazu prokuratora może przeszukać każde miejsce, które uzna za stosowne, zablokować rachunki, skonfiskować rzeczy ruchome i nieruchomości. Niejasne prawo i polecenia ministra Ziobry spowodowały, że obecnie kilkanaście tysięcy przedsiębiorców siedzi w aresztach wydobywczych z fikcyjnym zarzutami rzekomego udziału w grupach przestępczych, prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

 

Podsumowanie rządów PIS. 6 lat rządów PIS: Śmierć 150 tys. Polaków, utrata części terytorium, drożyzna 50%, inflacja 9%.

Pod rządmi PIS Polska utraciła na rzecz Danii terytorium o powierzchni około 6 Warszaw - 2880 km2

Rząd tzw. „polski”, w skryty sposób dopuścił się najgorszej zdrady interesów Państwa polskiego i pozbył się ogromnych obszarów na rzecz obcych państw.

Straciliśmy część naszego terytorium o powierzchni 2880 km2 obszaru morza bez jednego wystrzału!

Dopuszczenie do pomniejszenia terytorium Polski o 2890 km2 na korzyść innego państwa, w czasie tzw. „pokoju”, to nie lada wyczyn, a raczej brak odpowiedzialności politycznej, bo działanie na korzyść innych podmiotów zewnętrznych zawsze łączy się ze zdradą.

Dla uzmysłowienia jak wielką stratę terytorialną Polska poniosła na rzecz Danii: powierzchnia Warszawy wynosi 517,2 km². Stracone terytorium to prawie 3000 km2. Czyli PIS oddał bezpowrotnie we władanie Danii powierzchnię sześciu Warszaw.

Czytaj więcej: https://salonpolityczny.plportal.pl/artykuly/politycznie-komentatorzy/pi...

 

150 tys ofiar ministra Niedzieskiego

Makabryczna decyzja Ministra Zdrowia Sławomira Niedzielskiego bezpośrednio doprowadziła do śmierci około 150 tys. Polaków, ponieważ umarli z braku pomocy opieki zdrowia. To prawie tyle, ile wymordowali Niemcy w Powstaniu Warszawskim.

"Planowe zabiegi i świadczenia medyczne powinny zostać wstrzymane". Taki apel do placówek opieki zdrowotnej wystosował na polecenie ministra zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wskutek tej zbrodniczej decyzji zaniechano leczenia chorób innych niż zakażonych na Covid-19. W rezultacie zmarło około 150 tysięcy Polaków na rzekome choroby współistniejące.

Po wejściu w życie Nowego Ładu Polska prawdopodobnie zajmie pierwsze miejsce w świecie, gdzie najtrudniej robi się biznes.

 

Z zestawienia TMF Group „Global Business Complexity Index 2021 można stwierdzić, że jest naprawdę fatalnie. W Europie tylko we Francji trudniej mieć biznes niż w Polsce. W ogólnoświatowym zestawieniu znaleźliśmy się z kolei na miejscu 10. W ogólnoświatowym zestawieniu „wygrywają” takie państwa jak Brazylia, Francja, Meksyk, Kolumbia i Turcja.​

Po wejściu w życie Nowego Ładu Polska prawdopodobnie zajmie pierwsze miejsce w świecie, gdzie najtrudniej robi się biznes.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama