PIS FAŁSZUJE BUDŻET NA GIGANTYCZNĄ SKALĘ. PRZEDSIĘBIORCA ZA FIKCJĘ W BILANSIE DOSTAŁBY 25 LAT

Reklama

wt., 09/14/2021 - 06:39 -- zzz

Finanse państwa polskiego i jego sposób raportowania zmienił się właściwie w kompletną fikcję. Gdyby przedsiębiorcy w taki sam sposób, co politycy PIS raportowali roczne sprawozdanie finansowe do KRS, to o 6 rano pojawiłby się CBŚP i Policja Skarbowa, a prokurator wydałby postanowienie o aresztowaniu zarządu, stawiając zarzuty fikcyjnego raportowania, defraudacji na olbrzymią skalę, prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu.  Odpowiedzialność karna według prawa uchwalonego przez PIS, za czyny których się permanentnie dopuszczają, to 25 lat pozbawienia wolności i konfiskata mienia w całości oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Niestety, politycy są bezkarni.

Rząd wstępnie przyjął projekt budżetu na 2022 r. Jednak ekonomiści wskazują, że wiele środków i wydatków nie jest ujmowanych w jego projekcie. Ministerstwo Finansów, mówiąc o planie budżetu na przyszły rok, zakłada 6 proc. PKB - ale jest to tylko szacunkowa wartość. Część ekonomistów zwraca uwagę na to, że przedstawiany budżet od jakiegoś czasu przestał odzwierciedlać rzeczywisty stan finansów państwa. Wielu z nich zarzuca rządowi kreatywną księgowość i przepuszczanie ogromnych środków przez różnego rodzaju organy państwa, które nie są ujęte w budżetowym planie.

- Problem polega na tym, że nie wiemy, jak wyglądają finanse państwa polskiego. Sposób raportowania zmienił się właściwie w kompletną fikcję. Rząd może dowolnie wymyślać liczbę przedstawianą jako wynik budżetu. W tym roku popisał się wyjątkową pomysłowością - bo zdecydował się pokazywać, że jest nadwyżka w budżecie, co jest oczywistym absurdem - powiedział serwisowi eNewsroom profesor Witold Orłowski, ekonomista. 

- Tajemnicą jest to, ile państwo polskie wydaje oraz o ile większy ma dochód. Jednak z różnych informacji wynika, że jest to suma około 100 mld złotych deficytu. Doszyliśmy do sytuacji dramatycznej, ponieważ raportowanie budżetu zmieniło się w istną komedię. Nie mamy także dostępu do wiarygodnych źródeł. Oczywiście można poczekać na wyniki Eurostatu, które będą dopiero w kwietniu przyszłego roku - lecz jest to zdecydowanie za długo. W związku z tym obecnie musimy pracować domyślając się, jak może wyglądać sytuacja państwa - a także mieć na uwadze fakt, że możliwe jest wiele scenariuszy. Natomiast na pewno nie jest to nadwyżka w budżecie państwa - ocenia Orłowski.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama