SKARBÓWKA - ZBROJNE RAMIĘ PIS BĘDZIE PROWOKOWAĆ ŻEBY DOBIĆ PRZEDSIĘBIORCÓW

Reklama

wt., 10/12/2021 - 07:00 -- zzz

Funkcjonariusze zbrojnego ramienia PIS - czyli KAS działają z premedytacją i często bardzo brutalnie - podobnie jak w czasach ZSRR działała słynna NKWD. Feliks Dzierżyński byłby dumny. Naloty na mieszkania i lokale, kontrole na granicy, konwojowanie pojazdów, psy tropiące, podsłuchy, rewizje bez nakazu prokuratora, konfiskaty majątków, blokady rachunków. Fiskus sięgnął po władzę nad podatnikiem w stylu państwa totalitarnego. Ale to nie wszystko. Nowy Ład autorstwa PIS przewiduje legalizację prowokacji.

Wraz z wejściem w życie Polskiego Ładu, fiskus zyska nowe narzędzie do bohaterskiej walki ze znienawidzonym przedsiębiorcą. W ramach tzw. nabycia sprawdzającego urzędnicy skarbowi będą mogli kontrolować wszystkich - nawet swój lokalny sklep przed domem, podczas porannej wizyty "po bułki".

Prowokacje skarbówki
Polski Ład w wersji przyjętej przez Sejm przewiduje wprowadzenie instytucji nabycia sprawdzającego. Upoważni ona funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej do zakupu towarów lub usług pod przykrywką. Zmiany doprowadzą więc do usankcjonowania nagannych prowokacji urzędników skarbowych - donosi prawo.pl
Przy okazji planowanych przepisów nasuwa się historia z 2018 roku, gdy dwie urzędniczki skarbówki odwiedziły warsztat samochodowy tuż przed zamknięciem. Kobiety chwilę wcześniej odłączyły w swoim aucie żarówkę i poprosiły niczego nieświadomego mechanika o jej wymianę.
Zakład nie prowadził sprzedaży, zatem mechanik wymienił niesprawną żarówkę sięgając do prywatnego zbioru warsztatu. Zapytany o cenę miał odpowiedzieć: “da pani jakieś 10 złotych”. Urzędniczki wlepiły pracownikowi mandat w wysokości 500 zł. Mechanik odmówił jego przyjęcia, więc sprawa trafiła do sądu.

Nabycie sprawdzające
Projekt przewiduje, że nabycie sprawdzające będzie można przeprowadzić “w celu sprawdzenia wywiązywania się przez sprawdzanego z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego”.
Zdaniem Bartosza Kubisty, partnera w kancelarii GLC, takie nabycie będzie można przeprowadzić zasadniczo w każdej sytuacji, w której sprzedaż miałaby być ewidencjonowania przy pomocy kasy rejestrującej. Na celowniku KAS znajdą się zatem wszyscy, a nie tylko ci przedsiębiorcy, którzy w przeszłości naruszali swoje obowiązki podatkowe.

“Skoro to będzie przeprowadzane na podstawie stałego, ogólnego upoważnienia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby urzędnik KAS, przy okazji wieczornych zakupów, skontrolował swój lokalny sklep” - czytamy w portalu.
Z uzasadnienia do projektu zmian wynika m.in., że w latach 2017-2019 tylko urzędy celno-skarbowe dokonały ok. 25 tys. kontroli przestrzegania obowiązków podatkowych, z czego ok. 17 tys. kontroli zakończyło się wystawieniem mandatu karnego. W 2020 roku urzędy te kontrolowały ponad 15 tys. razy. Nieprawidłowości stwierdzono w ponad 43 proc. przypadków.
Zwrot towaru z prowokacji
Izabela Rutkowska, wspólnik w kancelarii Savior Legal&Tax wskazuje, że zgodnie z przyjętą nowelizacją do kodeksu karnego skarbowego trafi przepis, zgodnie z którym "kto osobie uprawnionej do dokonania nabycia sprawdzającego odmówi przyjęcia zwracanego towaru (...) paragonu fiskalnego (...) lub usługi niewykonanej w toku nabycia sprawdzającego (...), będzie podlegał karze grzywny za wykroczenie skarbowe".

Jej zdaniem, to niepotrzebna komplikacja i dokładanie obowiązków sprzedawcom – zwłaszcza, że skarbówka ma dysponować specjalnym budżetem na prowokacyjne zakupy.
Przepisy są już w Senacie. Rząd chce, by zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2022 r.

Terror gospodarczy

Nietykalni urzędnicy KAS namaszczeni i odziani w mundury przez PIS uzyskali uprawnienia, jakie się nie śniły Służbie Bezpieczeństwa za komuny, ponieważ w jednej osobie jest prokuratorem, bo może oskarżać, jest policjantem, bo może przesłuchać i ukarać, jest sędzią, bo rozstrzyga we własnej sprawie. I na końcu jest komornikiem, bo dokonuje egzekucji.

Uzbrojeni po zęby urzędnicy KAS, podobnie jak sowieccy towarzysze z NKWD, mogą kontrolować bez uprzedzenia o każdej porze dnia i nocy i bez żadnych ograniczeń prawnych – również z wykorzystaniem psów tropiących.

Bez żadnych ograniczeń kontrolerzy mogą sprawdzać miejsce przechowywania ksiąg lub „każde istotne dla kontroli miejsce” w tym również mieszkanie kontrolowanego, konkubenta, mieszkanie zaprzyjaźnionej osoby – o ile wszechmocny i bezkarny urzędnik stwierdzi, że zachodzi taka konieczność. Rewizje mogą być prowadzone bez wcześniejszej zgody prokuratora – on wyda ocenę dopiero po fakcie.
W sytuacji, gdy prokurator ostatecznie uzna przeszukanie za bezzasadne, wszystkie zebrane materiały nie będą wykorzystywane w toku postępowania. Jeśli jednak w przeszukanym lokalu czy mieszkaniu kontrolujący znajdą gotówkę, papiery wartościowe, biżuterię, złoto, srebro, platynę lub inne drogocenne rzeczy – zostaną one zabezpieczone, a podatnik będzie musiał udowodnić źródło ich pochodzenia pod rygorem konfiskaty.

PIS zamordował wolność gospodarczą

PIS po przejęciu władzy wprowadził bolszewickie prawo, gdzie przedsiębiorcy stali się zwierzyną łowną, a za każde wykroczenie karani są wielomilionowymi karami z pozbawieniem wolności włącznie.

Wprowadzenie reżimu gospodarczego przez duet Morawiecki/Ziobro trwale wystraszył biznes. Polscy i zagraniczni inwestorzy wolą przeczekać "podatkowy stan wojenny" niż ryzykować utratę majątku, bo pod osłoną nocy PIS wprowadza nowe prawo, które zwykle zaczyna obowiązywać o świcie.

Przez minione 6 lata PIS wprowadził ponad 40 podwyżek podatków i opłat, a kolejną kadencję zaczął od... kolejnych podatków - podwyżki podatku akcyzowego i składka ZUS, która wynosi już blisko 1500 zł miesięcznie.

Przypomnijmy:

U schyłku PRL i progu III RP Mieczysław Wilczek oparł życie gospodarcze Polaków na dwóch prostych zasadach: „co nie jest zakazane, jest dozwolone” oraz „pozwólcie działać”. Zaowocowały one eksplozją przedsiębiorczości, która przez kilka lat – od 1989 roku – napędzała polską gospodarkę. Po tych zdroworozsądkowych zasadach, wprowadzonych do polskiej legislacji wraz z “Ustawą z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej” nic nie zostało. PIS zamordował wolność gospodarczą!

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama