Sławomir Mentzen o politykach PIS: "Gardzę Wami". "Są bezczelni". "Siebie traktują jak nadludzi"

Reklama

wt., 12/29/2020 - 22:35 -- zzz

Przypomnijmy, że od 28 grudnia w Polsce obowiązują jeszcze ostrzejsze restrykcje, w związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa. Wyjątek zrobiono jednak dla posłów i dziennikarzy z TVP – dla nich pozostawiono otwarty hotel sejmowy i każdy inny hotel w kraju. Tą hipokryzję ostro skomentował polityk Konfederacji. “Gardzę Wami” – napisał.

 

Sławomir Mentzen tak zdenerwował sie tą bezczelną hipokryzją rządu, że postanowił to skomentować w mediach splecznosciowych. Chodzi o to, że PiS zamyka hotelarstwo w kraju, ale własnego hotelu sejmowego to już nie ma zamiaru.

“Gdy tylko usłyszałem o planach zamknięcia hoteli, od razu pomyślałem o hotelu poselskim. Czy politycy w charakterystyczny dla siebie sposób będą utrudniać życie wszystkim dookoła, a siebie potraktują jak nadludzi? Czyli ponownie będą aż tak bezczelni?” – zapytał retorycznie polityk.

„Oczywiście nadludzie z PiS jak zwykle nie zawiedli, hotel poselski działa. Plebs taki jak ja, musi nocować w Warszawie u znajomych, a panowie nadludzie zostawili dla siebie otwarty hotel. Nadludzie, których złowrogi wirus się nie ima, pracują też w telewizji. Dlatego pracownicy telewizji mogą przebywać w hotelach. Mamy kolejne potwierdzenie, że według tego rządu, do funkcjonowania państwa wystarczy, aby działał Sejm i aby z telewizji leciała propaganda. Wszystko inne jest zbędne” – dodał zdenerwowany Mentzen.

Dalej polityk poruszył kwestię godzinny policyjnej w Sylwestra. Bo jak widzimy od tygodnia, z obozu rządzącego płyną sprzeczne sygnały – raz można, raz nie można wychodzić.

Morawiecki mówi, że to nielegalne, Niedzielski jest innego zdania i wprost zapowiada surowe kary. Na te rewelacje prawnicy sie uśmiechają i mówią, że bez ustawy ograniczeń w przemieszczaniu się nie można stosować sankcji, czyli mandatów.

„Zbędne, w naszym tekturowym państwie reformowanym trytytkami, są też podstawy prawne. Premier Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej, że wprowadza godzinę policyjną w Sylwestra. Jest to oczywiście nielegalne, bo bez zmiany ustawy i bez stanu wyjątkowego, nie można rozporządzeniem zakazać nikomu przemieszczania się. Ponieważ w zasadzie wszyscy prawnicy to potwierdzali, nawet politycy Zjednoczonej Prawicy zaczęli przyznawać, że noworoczna godzina policyjna ma wątpliwe podstawy prawne” – czytamy

“W końcu sam premier na konferencji ogłosił, że rozporządzenie jest nielegalne, a rząd jedynie ładnie prosi o nieprzemieszczanie się. Po czym dzisiaj minister Adam Niedzielski powiedział, że godziny policyjnej nie ma, ale jest ograniczenie przemieszczania się, za łamanie którego policja będzie wystawiała mandaty, a Sanepid będzie pobierał z konta w ciągu 7 dni 30 000 złotych. Ciekaw jestem, czy podczas rozprawy w sądzie będzie można powołać się na słowa premiera co do legalności tych kar” –stwierdza Mentzen.

To niestety jeszcze nie koniec!

„Nie jest to koniec złotych myśli Niedzielskiego. Do normalności (retoryczne pytanie, czy nie chodzi o tzw. nową normalność) mamy wrócić jesienią, a restauracje i siłownie są na końcu listy miejsc, które będą otwierane. Innymi słowy, w tym nieśmiesznym cyrku będziemy jeszcze bardzo długo. W międzyczasie trwać będą wymierzone w osoby niezaszczepione kampanie nienawiści” – podsumowuje polityk.

Nie zaszczepisz się będziesz traktowany jak podludzie

„Dziennikarze i liderzy opinii publicznej, którzy uważają za faszystę każdego, kto jest na prawo od nich, głosić będą bez żadnych wątpliwości, że niezaszczepionych trzeba traktować jak podludzi. Nie powinni znajdować pracy, powinni mieć zakaz latania samolotem, zakaz opuszczania kraju i posyłania dziecka do przedszkola. A tramwaje i restauracje powinny mieć przy wejściu napis Nur für zaszczepieni. To nie jest faszyzm, to jest nowoczesne i oświecone państwo, działające dla dobra swych obywateli, a przynajmniej tej ich bardziej wartościowej części” – zauważa.

„Nie ma nowych podatków, są nowe opłaty. Nie ma godziny policyjnej, jest ograniczenie przemieszczania się. Nie ma twardego lockdownu, jest narodowa kwarantanna. Nie ma prania mózgów na masową skalę, jest wywoływanie emocjonalnego zapotrzebowania na szczepionkę. Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła” – kończy polityk swój wpis.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

korwin24

Polub Plportal.pl:

Reklama