Czechu: prawo do używania broni w konstytucji. Politycy PIS: Polacy nie dorośli do posiadania broni

Reklama

pon., 07/26/2021 - 06:26 -- zzz

Czeski Senat zatwierdził w tym tygodniu wpisanie do konstytucji prawa do użycia broni w określonych warunkach, w obronie własnej bądź innych. To czeska reakcja na unijną tendencję w kwestii regulacji nabywania i posiadania broni palnej.

\W zamyśle autorów projektu zmian wpisanie prawa o broni do ustawy zasadniczej ma zapobiec ograniczeniu tego prawa przez akty prawne niższego szczebla, co ma wzmocnić pozycję Czech w debatach nad kolejnymi regulacjami unijnymi.

Wniosek o wprowadzenie zmian do konstytucji podpisało ponad 100 tys. osób, w tym czołowych polityków.

Czescy myśliwi: Nadmierne ograniczanie dostępu broni nie ma sensu

Ruch na rzecz konstytucyjnego uregulowania prawa do użycia broni zapoczątkowali myśliwi i inni właściciele broni, zaniepokojeni dążeniami Komisji Europejskiej do ograniczenia posiadania broni, nawet nabytej w sposób legalny.

Ich zdaniem zbyt ostra regulacja prawa do broni posiadanej legalnie nie ma sensu, a tylko doprowadzi do tego, że więcej osób będzie nabywać broń w sposób nielegalny.

Tymczasem KE uzasadnia swoje działania potrzebą przeciwdziałania terroryzmowi. Krytycy takiego podejścia twierdzą, że terroryści w większości używają nielegalnie zdobytej broni i że czeskie prawo w tym zakresie jest wystarczające.

„Polacy do broni nie dojrzeli".  tak właśnie twierdzą niektórzy politycy PIS. Według tej bolszewickiej myśli, jeśli Polacy dostaną broń, to dojdzie do krwawych rzezi na ulicach.  Takie właśnie brednie można usłyszeć w partii rządzącej o dostępie do broni palnej. Najłagodniejsze komentarze to „kpiny", „bezczelność". 

Znalezione obrazy dla zapytania dostęp do broni w polsce

Według Andrzeja Turczyna środowiska strzeleckie przedstawiły projekt ustawy o dostępie do broni i amunicji, który eliminuje uznaniowość w wydawaniu pozwoleń na broń. Jak twierdzi, ten projekt uzyskał poparcie wpływowych posłów PiS (wicemarszałek Ryszard Terlecki, Marek Suski, przewodniczący sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Arkadiusz Czartoryski), tym dziwniejszy wydaje się opór MSWiA, gdzie ministrem jest również poseł PiS.

Obecnie ten projekt odrzucony przez MSWiA, został skierowany przez posłów Kukiz’15 do prac w komisji spraw wewnętrznych i administracji. Od tamtego czasu projekt leży w komisji i nic się z nim nie dzieje.

„Chcemy, żeby rząd całkowicie zrezygnował ze swoich propozycji do ustawy o dostępie do broni o amunicji. Tych propozycji nie da się później naprawić. Niech politycy w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie okryli się nieusuwalną hańbą polegającą na rozbrojeniu Polaków” – kończy swój wywiad prezes Turczyn.

Od czasu, kiedy zaborcy zabrali Polakom prawo do posiadania broni, to żaden rząd go nie przywrócił. Polska jest jednym z najbardziej "rozbrojonych" krajów w Europie. Niestety, rzekomo prawicowy rząd PIS postępuje z Polakami, jak zabroca.  Polak ma być bezbronny! Tak twierdzili zaborcy i tak twierdzi PIS.

Według PIS do posiadania broni dojrzeli Niemcy, Rosjanie, Czesi, Izraelczycy i inne narody, ale nie Polacy. Środowisko strzeleckie takiej zniewagi PIS-owi nigdy nie wybaczy. Ręce precz od pozwoleń na broń!!!

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama