Izraelski portal Ynetnews napisał o warszawskiej mafii urzędniczej, która kradła mienie pożydowskie

Reklama

ndz., 07/02/2017 - 18:53 -- zzz

Mafijna reprywatyzacja zainteresowała również zagraniczne media. Portal Ynetnews.com napisał o przestępczym procederze przejmowania nieruchomości przez warszawską mafię urzędniczą, na której czele stoi Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

Prezydent Warszawy oraz inni urzędnicy z jej otoczenia zostali wezwani do złożenia zeznań przed specjalną komisją kwestionującą restytucję mienia prywatnego, będącą własnością Żydów, Polaków i innych, które zostało zajęte za pomocą komunistycznych dekretów z 1945 r. Wśród badanych nieprawidłowości reprywatyzacyjnych znalazł się dom, który trafił do rodziny prezydent stolicy.

Portal przypomina, że wezwana do złożenia zeznań prezydent Warszawy odmówiła stawienia się przed komisją weryfikacyjną, ponieważ uznała, że jest to organ bolszewicki.

Portal opisuje, że komisja reprywatyzacyjna została powołana w odpowiedzi na rosnące oburzenie z powodu kontrowersji związanych z przejmowaniem cennych działek i budynków w Warszawie oraz innych miastach.

Demokratyczna Polska otworzyła możliwość zwrotu nieruchomości prawowitym właścicielom, ale w wielu przypadkach w tym procesie, prawowici spadkobiercy zostali pozbawieni swoich praw, a najemcy wyrzuceni przez nowych właścicieli. W ten sposób tysiące Warszawiaków straciło dach nad głową. – czytamy na portalu.

Szczególne zaintereswanie izraelskiego portalu ukierunkowane jest na dom, który w dziwnych okolicznościach trafił do rodziny prezydent stolicy. Chodzi o kamienicę przy ul. Noakowskiego 16.

Autor: 

Autor: 
Z.B. foto PAP
Polub Plportal.pl:

Reklama