LEWICOWA DYKTATURA W WIELKIEJ BRYTANII. ZIEMIEKIEWICZ DEPORTOWANY ZA POGLĄDY

Reklama

ndz., 10/03/2021 - 09:17 -- zzz

W Wielkiej Brytanii poglądy inne niż lewicowe nie są mile widziane. Obowiązuje marksizm i BLMT, LGBT i dyktatura lewicowa. Tak wynika z wypowiedzi posłanka Partii Pracy Rupa Huq, która zarzuciła polskiemu dziennikarzowi szerzenie mowy nienawiści, antysemityzmu, islamofobii. Huq zgłosiła sprawę do Home Office, w efekcie czego wykład odwołano. Polityczka zażądała też od Home Office, departamentu ds. imigrantów, aby wydał zakaz wjazdu Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii. Jak mówiła wówczas Gurdianowi: "Obecność Ziemkiewicza nie sprzyja dobrym relacjom rasowym gdziekolwiek w Wlk. Brytanii".

 

Publicysta Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany przez brytyjskie służby na lotnisku Heathrow w Londynie. - Zostałem zatrzymany za poglądy, które ponoć nie licują z wartościami uznawanymi w Wielkiej Brytanii - powiedział. Do sprawy odniosła się posłanka Partii Pracy Rupa Huq, która interweniowała w sprawie Ziemkiewicza w 2018 roku. Dziennikarz musiał wówczas odwołać swoje spotkania autorskie.

Zdaniem posłanki "każdy, kto propaguje rasizm, islamofobię i neguje Holokaust jest niemile widziany w Wielkiej Brytanii". Huq opublikowała również zdjęcie pisma, które otrzymał Ziemkiewicz. 

Reakcja Huq spotkała się z negatywnymi i ostrymi komentarzami ze strony niektórych polskich użytkowników Twittera, którzy grozili jej zakazem wstępu do Polski. Posłanka przyznała jednak, że była w Polsce dwa tygodnie temu.

Zablokowała wizytę Ziemkiewicza

W 2018 r. miało też miejsce zajście związane z Rafałem Ziemkiewiczem - planował w Wielkiej Brytanii trzy spotkania autorskie, które miały odbyć się w Bristolu, Cambridge i pod Londynem, w Ealing. To ostatnie zostało odwołane po interwencji właśnie Rupy Huq.

Lewicowa posłanka zarzuciła polskiemu dziennikarzowi szerzenie mowy nienawiści, antysemityzmu, islamofobii. Huq zgłosiła sprawę do Home Office, w efekcie czego wykład odwołano. Polityczka zażądała też od Home Office, departamentu ds. imigrantów, aby wydał zakaz wjazdu Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii. Jak mówiła wówczas Gurdianowi: "Obecność Ziemkiewicza nie sprzyja dobrym relacjom rasowym gdziekolwiek w Wlk. Brytanii".

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama