PIS-owski psychopata Niedzielski planuje kolejny zbrodniczy lockdown

Reklama

pt., 07/08/2022 - 07:07 -- zzz

Wracając do słów Szczawińskiego psychopata Niedzielski szykuje Polakom pandemię: „Przyjrzyjcie się dobrze temu człowiekowi – tak wygląda psychopatyczny manipulator (z ostrożności używam delikatnych słów…)” – napisał Szczawiński załączając zdjęcie Niedzielskiego w TVP Info.

 

 

Ciężar monitorowania przechodzi z dziennej liczby zakażeń koronawirusem na sytuację w szpitalach. Dopóki nie będziemy mieli pewnego progu hospitalizacji związanego z covidem – ok. 5 tys. – to nie będziemy wracali np. do masowego testowania – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ był pytany w czwartek w Polsat News o to, jakie rekomendacje przedstawi premierowi w kontekście przygotowań do kolejnej spodziewanej fali covidu.

Przede wszystkim musimy sobie przeorientować sposób monitorowania epidemii w sytuacji, kiedy część społeczeństwa jest już zaszczepiona, a część społeczeństwa przechorowała – powiedział Niedzielski.

Główny parametr: Sytuacja w szpitalach

Dodał, że ciężar monitorowania zdecydowanie przechodzi z dziennej liczby przypadków zakażeń koronawirusem na sytuację w szpitalach. To jest w tej chwili parametr, który będzie służył podejmowaniu decyzji i to od niego będzie zależało, jakiego typu środki będziemy uruchamiali – podkreślił minister.

 

Co z masowym testowaniem?

Jeżeli np. pada pytanie, czy wracamy do masowego testowania, to dopóki nie będziemy mieli pewnego progu obłożenia w szpitalach, związanego z covidem, to nie będziemy do tego wracali. Na razie roboczo myślimy mniej więcej o ok. 5 tys. hospitalizacji – powiedział Niedzielski. Aktualna liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 to ok. 400 pacjentów. "Jesteśmy więc jeszcze bardzo daleko od tego progu" – zauważył szef MZ.

Nasz system opieki zdrowotnej ma przetrenowane procedury, jeżeli więc liczby hospitalizacji będą oscylowały wokół progu, który uznamy za próg krytyczny, wtedy będziemy przywracali masowe testowanie, ewentualne zwiększanie liczby łóżek, po stronie wojewodów jest też przygotowanie, żeby np. na nowo uruchamiać szpitale tymczasowe – stwierdził Niedzielski. Podobnie, jak mówił, będzie z ewentualnym powrotem do maseczek w komunikacji miejskiej.

 

 

Znów wzrost zakażeń w Polsce

Te plany są gotowe, czekają na decyzję i ewentualne uruchomienie. Ale chcę też wszystkich uspokoić, że mimo wzrostów, które obserwujemy w ostatnich dniach, bo dziś również mamy przekroczoną granicę tysiąca nowych przypadków, ta liczba wynosi dokładnie 1068, to na razie nie są to w ogóle przedziały, które powodują uruchamianie procedur zarządzania kryzysowego – zapewnił Niedzielski.

Przypomnijmy:

Kilka miesięcy temu Minister Zdrowia Adam Niedzielski dokonał makabrycznej selekcji, skazując na śmierć w męczarniach dziesiątki tysięcy Polaków. Liczba zgonów to niemal tyle, ile Niemcy wymordowali w Powstaniu Warszawskim.

Przypomnijmy słowa z marca 2021 roku Adama Niedzielskiego:

"Planowe zabiegi i świadczenia medyczne powinny zostać wstrzymane". Taki apel do placówek opieki zdrowotnej wystosował na polecenie ministra zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Wskutek tej zbrodniczej decyzji zaniechano leczenia chorób innych niż zakażonych na Covid-19. W rezultacie zmarło około 180  tysięcy Polaków na rzekome choroby współistniejące.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama