PIS stosuje segregację regionalną w szczepieniach. W Rzeszowie szczepiono już 20- i 30-latków

Reklama

pon., 04/05/2021 - 10:47 -- zzz

Jak wynika z ustaleń Wirutalnej Polski oraz informacji przekazanych przez posła KO Dariusza Jońskiego, w dwóch rzeszowskich punktach szczepień można otrzymać preparat bez rejestracji i skierowania. W stolicy woj. podkarpackiego, gdzie wkrótce mają odbyć się wybory prezydenckie, pierwszą dawką zaszczepiono już 86 tys. osób.

 

O tym, że w punkcie szczepień zlokalizowanym w C.H. Full Market preparat można otrzymać wchodząc "z ulicy", redakcję Wirtualnej Polski powiadomił jej czytelnik. 

Rzeszów. Jeden z punktów miał oferować szczepienia wszystkim chętnym

"Rodzinie mojej siostry udało się zaszczepić w Rzeszowie. W kolejce stanęła moja szwagierka w wieku 34 lat, jej 38-letni mąż oraz jego brat, który skończył dopiero 40 lat. Weszli w piątek wieczorem do punktu szczepień z ulicy, dostali formularze i tyle" - napisał pan Artur, dodając, że jego szwagierki nie zapytano nawet o wykonywany zawód.

Zobacz wideoDworczyk przeprasza po zamieszaniu ze szczepionkami. "Ministra zdrowia nie było na wczorajszym sztabie"

Czytelnik przekazał też, że w sobotę zaszczepili się kolejni członkowie jego rodziny - 27-letni kuzyn oraz jego 26-letnia żona - którzy przyjechali do Rzeszowa z Przemyśla. Choć rano usłyszeli od pracowników punktu, że są "za młodzi", to już po sześciu godzinach otrzymali szczepionkę firmy Pfizer. 

- Szczepią każdego, kto przyjdzie - tłumaczy pan Artur.

Inny czytelnik WP nie miał już tyle szczęścia. "Sprawdzili mój wiek i szczepionki nie dostałem" - napisał pan Marek. 

W piątek 2 kwietnia na stronie Centrum Medycznego Medyk pojawił się następujący komunikat: "Uwaga! Szczepimy osoby 55+ BEZ REJESTRACJI! Dziś i jutro w godz. 8:00-21:00 w punkcie szczepień CM Medyk w C.H. Full Market przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie szczepimy osoby 55+. Nie wymagamy wcześniejszej rejestracji!".

Komunikat na stronie CM Medyk

Komunikat na stronie CM Medyk CM Medyk, www.medyk.rzeszow.pl/szczepimy-osoby-55/

Joński o szczepieniach w Rzeszowie. "Czy rząd nam o czymś nie mówi?"

Sprawą szczepień w Rzeszowie zainteresował się poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. 

"Wczoraj [w sobotę - red.] Pfizerem można się było zaszczepić bez zapisów i e-skierowania w przynajmniej dwóch miejscach na Podkarpaciu. Zdjęcia z Rzeszowa, przed jednym z punktów szczepień. Szczepią każdego chętnego. Pfizerem. Czy rząd nam o czymś nie mówi?" - dopytywał na Twitterze polityk. Do wpisu dołączył zdjęcia kolejki, która ustawiła się przed tym samym punktem szczepień, o którym informował czytelnik WP. 

- Na tę chwilę wiem od podkarpackich lekarzy, że podjęto taką decyzję z powodu kończących się terminów ważności szczepionek. Punkty zdecydowały więc, że udostępnią tę pulę szczepień dla wszystkich chętnych. Powstaje pytanie, ile rozmrożonych dawek zostało dopuszczonych do obiegu? - powiedział Joński w rozmowie z WP.

Jak podkreślił, rzeszowski punkt nie jest jedynym, w którym wykonuje się szczepienia poza kolejnością, a jednak z podkarpackich przychodni "prowadzi takie szczepienia już od dwóch tygodni".

- Nie wiem, jak mogło do tego dojść, bo albo ktoś na tym procesem panuje, albo mamy kompletny chaos. Na razie wygląda to tak, że Polska jest obecnie liderem chaosu w walce z pandemią - ocenił Joński. 

W stolicy woj. podkarpackiego wykonano już 119 tys. szczepień, a pierwszą dawkę otrzymało 86 tys. osób, czyli 45 proc. populacji miasta - wynika z danych, którymi na Twitterze podzielił się dr Rafał Mundry, ekonomista z Uniwersytetu Wrocławskiego. Średnia tego wskaźnika dla kraju to 11,9 proc.

W sobotę w Rzeszowie wykonano 2467 szczepień, co jest drugim wynikiem w skali kraju (po Warszawie). 

"Ehh... szkoda, że wyborów nie ma we Wrocławiu" - napisał Mundry. Przedterminowy wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się 9 maja. 

Autor: 
zzz
Źródło: 

wiadomosci.gazeta.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama