Podżegacz wojenny Putin wykazuje oznaki psychozy i słyszy „głosy w swojej głowie”

Reklama

pon., 04/25/2022 - 21:36 -- MagdalenaL

Tyran w ciągu ostatnich kilku miesięcy popadał w coraz większą paranoję, organizując spotkania przy nietypowo dużym stole i obawiając się, że ktoś z jego otoczenia może go otruć.

Prezydent Rosji podobno unika bliskich kontaktów z innymi ludźmi i spotyka się tylko z osobami ze swojego najbliższego otoczenia, po tym jak zostali oni zmuszeni do poddania się dwutygodniowej kwarantannie w hotelach.

Mówi się, że niektórzy goście musieli nawet przechodzić przez szczegółowy opracowany tunel, który był opryskiwany środkami dezynfekującymi.

Jak twierdzi psychoterapeuta Noel McDermott, Putin izolował się od początku pandemii, co mogło spowodować „nieodwracalne szkody psychiczne”, a nawet doprowadzić do decyzji o inwazji na Ukrainę.

Ekspert wyjaśnił, że spędzenie długiego okresu czasu w izolacji może mieć ogromny wpływ na zdrowie psychiczne człowieka, spowodować, że jego mózg stanie się „uszkodzony”, a nawet skłonić go do podjęcia drastycznych decyzji.

„Na początku zamknięcia Putin odizolował się od ludzi i pozostał w izolacji nawet do tego momentu. Nawet teraz nadal izoluje się fizycznie”, wyjaśnia.

„Jego zachowanie jest całkowicie antyspołeczne i wskazuje na kogoś, kto albo ma zaburzenia osobowości, co jest możliwe, albo bardzo się boi i ma paranoję. Jednym ze sposobów ukarania kogoś w więzieniu jest umieszczenie go w izolacji, lecz ludzie nie rozumieją, jak szkodliwa jest izolacja. Powoduje ona nieodwracalne szkody psychiczne. To przerażające, co robi z ludźmi”., dodaje.

„Jeśli odizolował się od świata w sposób, w jaki wydaje się, że to zrobił, będzie w bardzo, bardzo dziwnym stanie psychicznym lub psychotycznym. Pojawia się coraz więcej doniesień o tym, że przejawia on takie zachowania”

Psychoterapeuta wyjaśnił, że oznaki psychozy są „dość powszechne przy braku kontaktów społecznych”, po czym dodał: „Głosy wewnątrz głowy Putina prawdopodobnie stałyby się o wiele bardziej realne”.

Obraz zawierający osoba, wewnątrz</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

Twierdzenia o stanie psychicznym Putina pojawiają się, gdy eksperci powiedzieli, że rosyjski tyran obawia się, że zostanie zabity jak libijski tyran Kaddafi w rewolucji, pośród doniesień, że „obsesyjnie oglądał” filmy wideo z zamordowaniem zmarłego dyktatora w 2011 roku.

Krytyk Putina Jurij Felshtinsky powiedział dziennikowi The Sun, że Putin, który od dwudziestu lat utrzymuje żelazną kontrolę nad Rosją, jest przerażony, że jeśli kiedykolwiek rozluźni ten uścisk, spotka go los podobny do Kaddafiego.

„Jest wystarczająco bystry, by wiedzieć, że przy normalnych zasadach jego system rządów nie może istnieć. Nie jest idealistą. Wie, że nie ma szans na przetrwanie, jeśli nie będzie kontynuował ucisku”, powiedział Feltshtinsky

„Lekcja, jaką Putin wyciągnął po ostatnich wydarzeniach, jest taka, że powinien bardziej kontrolować i bardziej represjonować. I to właśnie zobaczymy”, mówi.

PARANOICZNY DYKTATOR

Obraz zawierający podłoże, wewnątrz, ołtarz</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

Tymczasem eksperci ostrzegają, że paranoiczne zachowanie rosyjskiego przywódcy doprowadzi do jego obalenia w wyniku „przewrotu pałacowego”.

Analitycy wywiadu Dragonfly, którzy prawidłowo przewidzieli inwazję Rosji na Ukrainę, stwierdzili, że „kolesie” Putina będą postrzegać jego „toksyczne” zachowanie jako zagrożenie dla ich bogactwa i władzy, więc jest „wysoce prawdopodobne”, że go zdymisjonują.

Uważa się, że decyzja rosyjskiego przywódcy o inwazji na Ukrainę 24 lutego mogła być spowodowana jego pogarszającym się stanem fizycznym.

Coraz bardziej niekonsekwentne działania Putina w czasie wojny mogą wskazywać na to, że jest on na skraju załamania fizycznego lub psychicznego.

Zmiany fizyczne prezydenta Rosji na przestrzeni lat wywołały spekulacje, że może on cierpieć na poważną chorobę fizyczną.

Ekspert od mowy ciała Erik Bucy z Texas Tech University wyjaśnia: „Kontrast z Władimirem Putinem sprzed pięciu czy dziesięciu lat – kiedy był o wiele bardziej energiczny i wyprostowany – jest wyraźny”.

Jego nieliczne wystąpienia publiczne w ciągu ostatnich miesięcy wywołały plotki na temat jego stanu zdrowia, ponieważ sprawiał wrażenie „nadętego” i „osłabionego”.

Źródła wywiadowcze sugerowały wcześniej, że jego opuchnięta twarz i żądza przemocy mogą być spowodowane leczeniem raka sterydami.

Na początku tego miesiąca śledztwo ujawniło, że tyranowi „stale” towarzyszy lekarz specjalizujący się w leczeniu raka tarczycy.

Teoria, że Putin może cierpieć na raka i chorobę Parkinsona, pojawiła się po raz pierwszy w 2020 roku, a jej autorem był analityk polityczny Walerij Sołowiej, który twierdził również, że Putin musi przejść pilną operację.

Autor: 
Autor: Aliki Kraterou Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Polub Plportal.pl:

Reklama