Prawo i Sprawiedliwość nepotyzm doprowadził do perfekcji. Kariery miernot

Reklama

śr., 06/23/2021 - 06:07 -- zzz

W najnowszym nagraniu z cyklu tokstories Karolina Lewicka przybliża sylwetkę Sylwii Sobolewskiej, żony Krzysztofa Sobolewskiego. Ale to tylko punkt wyjścia do pokazania większego obrazka.

 

Zobacz wideo

Ślub Sobolewskich

Krzysztof Sobolewski jest dyrektorem zarządzającym i szefem komitetu wykonawczego partii Jarosława Kaczyńskiego oraz posłem. Przed rokiem był też pełnomocnikiem komitetu wyborczego Andrzeja Dudy. Na ślubie pary w 2017 roku gościł sam Jarosław Kaczyński. Niedługo potem żona Krzysztofa Sobolewskiego zaczęła zarabiać - i to bardzo dużo - w państwowych spółkach. Sylwia Sobolewska została członkiem rady nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i jest nim do dzisiaj. W latach 2018-20 zasiadała też w radach nadzorczych PKO TFI i Centrum Badań Jakości. Została też powołana do rad nadzorczych dwóch spółek, których Orlen jest 100-proc. właścicielem: Anwilu (od 10 grudnia 2019 r.) i Orlen Paliwa (od 3 stycznia 2020 r.).

Na to wszystko poseł Sobolewski twierdzi, że on nic nie wie i jako ostatni dowiaduje się o tym, gdzie jego żona pracuje. 

Karolina Lewicka przypomina, że nepotyzm był uprawiany za każdych rządów, jednak to Prawo i Sprawiedliwość "doprowadziło go do perfekcji". A najlepszym dowodem na to są kariery Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Łukasza Piebiaka.

- Jeżeli ubrudzicie sobie dla partii ręce, to bądźcie pewni, że parta was na lodzie nie zostawi, atrakcyjne posady się dla was znajdą - tak Karolina Lewicka określa sposób działania Prawa i Sprawiedliwości. 

Autor: 
zzz
Źródło: 

tokfm

Polub Plportal.pl:

Reklama