Sikorski o Kaczyńskim: Oszalały dyktator likwiduje wolne media

Reklama

śr., 07/28/2021 - 06:46 -- zzz

Radosław Sikorski był gościem Janusza Schwertnera w "Onet Rano.". W programie rozmawiano o projekcie ustawy uderzającej w TVN. - Oni by chcieli zrobić skansen klerykalno-nacjonalistyczny. Niezależne, prywatne media bardzo w tym planie im przeszkadzają - mówił Sikorski.

- Próbują zrobić to, co wcześniej Putin w Rosji, czyli zrobić przejęcie przez państwo lub przez kontrolowanych oligarchów. W ten sposób zlikwidowano wolne media na Węgrzech i w Turcji. Polski autokrata chce zrobić to samo u nas w kraju. Pytanie, czy mu się uda - powiedział europoseł. - Mam wrażenie, że Kaczyński w piętkę goni, że to są schyłkowe klimaty oszalałego dyktatorka i że to może mu się nie udać. Ale różne szalone pomysły już przeprowadzał, więc trudno mieć pewność - dodał.

Sejmowa komisja zebrała się w sprawie lex TVN. Suski ironizuje na temat USA, spięcia na sali obrad
- Jestem pewien, że prezydent Biden jest briefowany i na pewno o tym wie. To będzie rodziło konsekwencje - stwierdził Sikorski. - To, że Biden nie dzwoni do Dudy, to nie dlatego, że go nie lubi. To ma być sygnał dyplomatyczny, żeby Polska zmieniła swoją wewnętrzną politykę - mówił europoseł.

- Biden konstruuje wielki sojusz demokracji do rywalizacji z Chinami i Rosją. Polska mogłaby być w tym sojuszu ważnym elementem, ale niestety sama nie jest w pełni demokratyczna - powiedział.

Jarosław Kaczyński nie chce ustępstw w sprawie lex TVN i Izby Dyscyplinarnej
- Polska stawia się poza nawiasem naszych największych sojuszników. To jest katastrofalna polityka, która ma już swoje skutki, bo Polska na cenzurowanym, nie jest w stanie np. postawić się Niemcom ws. Nord Streamu. To jest fatalne dla kraju, ale zdaje mi się, że Kaczyński ma to w nosie - dodał Sikorski.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

onet

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama