SYLWIA SPUREK TRYUMFUJE. UNIA EUROPEJSKA ZASTĄPI MIĘSO KONIKAMI POLNYMI?

Reklama

wt., 11/16/2021 - 07:22 -- zzz

Europosłanka Sylwia Spurek i podobnie myślący odnieśli pierwszy sukces. Unia Europejska ustawą zabroni jedzenia mięsa, a nawet wyrobów mlecznych, bo krowy są gwałcone, ale za to na naszych stołach zagości konik polny.

 

 

Konik polny, tak jak w przeszłości larwy mączników, będzie mógł zagościć na stołach obywateli Unii Europejskiej. Komisja Europejska zatwierdza właśnie włączenie pasikonika jako alternatywę w żywieniu.

Wniosek o zatwierdzenie złożyli Holendrzy.

Konik polny

Konik polny jest bogaty między innymi w ważne białka i może służyć jako substytut mięsa

Konik polny będzie mógł wkrótce być sprzedawany jako zmielony, ale także zamrożony lub wysuszony w całości. Jedynie odnogi i skrzydła muszą zostać oddzielone, aby nie podrażniać układu pokarmowego. Owad może być spożywany jako przekąska, ale może również służyć jako składnik innych pokarmów. Konik polny jest bogaty między innymi w ważne białka i może służyć jako substytut mięsa.

Owady są już powszechnie zjadane na całym świecie, ale w Europie do niedawna tylko jeden gatunek był czasami karmiony zwierzętami. Zmieniło się to wraz z larwami mączników, który od kilku miesięcy są zatwierdzoną alternatywą żywnościową w Unii Europejskiej. Krykiet domowy prawdopodobnie również zostanie wkrótce zatwierdzony.

Holandia uważa również, że w nadchodzących latach owady powinny częściej trafiać na nasze talerze. Unijni polityce uważają, że wywierają one znacznie mniejsze obciążenie na środowisko i klimat niż mięso pochodzące od trzody chlewnej lub bydła.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama