Austria wysyła dodatkowych żołnierzy na granicę, aby powstrzymać imigrantów

Reklama

wt., 07/27/2021 - 10:41 -- MagdalenaL

                                                             Zdjęcie: nu.nl

 

Austria twierdzi, że ma do czynienia z rosnącą liczbą migrantów próbujących nielegalnie przedostać się do kraju. Dlatego kraj wysyła do swoich granic 400 dodatkowych żołnierzy.

„Widzimy, że liczba osób zatrzymywanych na austriackiej granicy ponownie wzrasta” – powiedział minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer podczas sobotniej konferencji prasowej.

Według Nehammera w tym roku zatrzymano już 15 768 osób, które próbowały nielegalnie przedostać się do Austrii. W całym 2020 roku było 21 700 osób. W tym roku aresztowano również dwustu przemytników.

Większość migrantów pochodzi z Afganistanu. Nehammer powiedział, że droga ucieczki z Afganistanu prowadzi „ przez dziesięć bezpiecznych krajów” i że w jego kraju mieszka jedna z największych społeczności afgańskich w Europie. "Nie może być tak, że Austria i Niemcy rozwiążą problem Afganistanu dla UE" - powiedział minister konserwatywnego ÖVP.

Granica z Węgrami jest popularna wśród migrantów. Najwięcej dodatkowych żołnierzy rozmieszczono właśnie tam, ale wzmocniono również nadzór granic ze Słowacją i Czechami.

Mniej migrantów do Holandii w 2020 roku

W zeszłym roku do Holandii przybyło mniej migrantów, donosi Urząd Statystyczny CBS. Wielu ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych epidemią COVID-19 utrudniało przyjazd do tego kraju. Zwłaszcza migranci zarobkowi z krajów spoza Europy trzymali się z daleka.

W 2020 roku przybyło tu 171 000 migrantów, którzy nie mieli obywatelstwa holenderskiego. To o 44 tys. mniej niż w 2019 r. Najbardziej zmniejszył się napływ z krajów spoza Europy – 30 tys. migrantów.

Autor: 
nu.nl, tłumaczenie: Iryna Ivanova
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama