Projekt ustawy Kukiz'15 o dostępie do broni zatwierdzony! Wyborcza histeryzuje!

Reklama

ndz., 07/30/2017 - 07:34 -- zzz

Kilka dni temu został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową komisję ustawodawczą projekt Kukiz'15 na temat dostępu obywateli do broni. Projekt ma przede wszystkim skonkretyzować przepisy i zwiększyć powszechność broni palnej. Środowiska lewicowe i liberalne rozpoczęły atak.

www.gotowespolki.pl.jpg

Projekt wysłany przez Kukiz'15 otrzymał w lipcu pozytywną opinię i będzie najpewniej procedowany w Sejmie we wrześniu. Forma ustawy powstała przy współpracy z różnymi organizacjami promującymi większy dostęp do broni, organizacjami strzeleckimi oraz po prostu obywatelami będącymi zwolennikami takich zmian.

 

Lewicowe środowiska obudziły się jakiś czas po zaopiniowaniu ustawy i przypuściły zmasowany atak na samą ustawę. Wyborcza krytykuje projekt i zapowiada nadchodzące z nim niebezpieczeństwo. Powołuje się na "ekspertów", którzy mówią o nieodpowiedzialności pomysłów tam zawartych.

 

"Skandal. Polska stanie się Dzikim Zachodem" – mówi dla Wyborczej gen. Roman Polko, były dowódca GROM i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Dzisiejsze przepisy dotyczące dostępu do broni palnej są niezwykle niedopracowane. Broń czarnoprochowa jest dosyć rozpowszechniona wśród Polaków, lecz zwykła broń palna jest bardzo trudna do zdobycia. Często otrzymanie pozwolenia zależy od humoru osoby, która je nadaje. Przez lewicę broń palna i strach przed nią jest niemalże porównywany do broni atomowej.

www.gotowespolki.pl.png

Komentowany dzisiaj projekt wprowadza nie tylko przejrzyste przepisy (co jest niemalże najważniejsze w naszej sytuacji), ale również zwiększa dostępność broni. Według niego w Polsce zwiększy się liczba posiadaczy broni oraz obroty samej branży. Jest to niezwykle ważne, kiedy Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych krajów na świecie.

Autor: 
----
Źródło: 

Wirtualna Polska / Gazeta Wyborcza/prostozmostu

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama