Kampania MF "Z Twoich podatków" pośmiewiskiem. Sasin zamawia karty, a Morawiecki maseczki

Reklama

śr., 09/23/2020 - 06:14 -- zzz

W założeniu kampania "Z Twoich podatków" miała pokazać, jak zmienia się Polska za sprawą budżetowych inwestycji, które są możliwe dzięki podatkom. W praktyce okazała się wodą na młyn dla twórców internetowych memów oraz krytyków obecnej władzy, którzy pod hasłem wskazują jej nieuzasadnione wydatki.

"Z Twoich podatków". Pomysł ministerstwa wpadką.

(Materiały prasowe)

"Z Twoich podatków". Pomysł ministerstwa wpadką. (Fot: Ministerstwo Finansów)

Minister finansów Tadeusz Kościński zainaugurował konkurs edukacyjny "Z Twoich podatków", o czym poinformował m.in. za sprawą mediów społecznościowych. Jego uczestnicy mają nakręcić film, na którym pokazują, jak "rozwija się miejsce", w którym mieszkają.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Hasztag z nazwą konkursu natychmiast przejęli politycy oraz internauci. Zamiast wrzucać filmiki, przypominają jednak wzbudzające emocje wydatki sektora finansów publicznych.

"Nieistniejący jeszcze Centralny Port Komunikacyjny zatrudnia prawie 200 osób, na których wynagrodzenia wydaje ok. 24 mln zł rocznie" - napisał na Twitterze poseł Konfederacji i wiceprezes partii KORWiN Konrad Berkowicz.

Kaczyński spotkał się z Ziobrą. Zaskakujące porównanie

Szybko została też przypomniana kwestia m.in. 2 mld złotych dotacji na media publiczne, czy też osobista ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztująca 1,8 mln złotych rocznie.

Nie zabrakło również nawiązań do wydatków ministerstwa zdrowia w dobie pandemii. Internauci przypomnieli o zakupach respiratorów oraz maseczek.

"Z naszych podatków finansowane były niezwiązane z pełnieniem funkcji Marszałka Sejmu loty Kuchcińskiego (PiS) rządowymi samolotami na Podkarpacie" - napisał z kolei Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Tatała przypomniał również o kwestii majowych wyborów kopertowych. "Z naszych podatków Jacek Sasin zapłacił 70 mln złotych za druk kart na wybory kopertowe, które nie miały prawa i szansy się odbyć" - napisał ekonomista.

Konkurs ministerstwa #ZTwoichPodatków został zatrollowany na śmierć i  ogólnie nie pykło | Donald.pl

 

Do wyborów korespondencyjnych odniósł się również dr Sławomir Mentzen z partii KORWiN. Wstawił on filmik - jako jeden z pierwszych - na którym przypomniał, że na wybory, które się nie odbyły, politycy ugrupowania rządzącego wydali 70 mln złotych.

Poseł Artur Dziambor (z Konfederacji) przypomniał z kolei o akcji "Ławka Niepodległości" Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Natomiast użytkownicy Twittera przypomnieli nader aktywnym politykom, że ich działalność publiczna również jest utrzymywana z naszych podatków.

Pod hasztagiem wypowiadają się również dziennikarze. Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski stwierdził, że nazwa kampanii jest wprost skrojona pod polityków opozycji.

Z kolei Kuba Kaługa, reporter RMF FM, zauważył, że z naszych podatków opłacona jest... sama kampania "Z Twoich podatków".

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

money/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama