PIS DZIAŁA JAK MAFIA. POSŁANKA NIE POPARŁA USTAWY. ZOSTAŁA WYKLUCZONA Z "RODZINY PIS" WRAZ Z CÓRKĄ

Reklama

czw., 09/24/2020 - 06:38 -- zzz

Posłanka PiS Katarzyna Czochara poniosła dotkliwe konsekwencje za to, że podczas głosowania nad tzw. ustawą "antyfutrzarską" nie poparła tego projektu, który de facto likwiduje branżę hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Nie tylko została za to zawieszona przez Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka PiS. Straciła też funkcję pełnomocnika powiatowego partii w powiecie prudnickim. Co więcej, mniej więcej w tym samym czasie władze opolskiego Forum Młodych PiS podjęły decyzję o usunięciu ze swoich szeregów córki posłanki - Joanny Czochary, która jest radną wojewódzką.

- Czochara została odwołana z funkcji pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim decyzją pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości poseł Violetty Porowskiej - przekazał w imieniu opolskich władz PiS Grzegorz Krukowski.

Decyzja ta została podjęta w związku z zawieszeniem przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii 15 posłów PiS, w tym m.in. właśnie Katarzyny Czochary. Funkcję pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim obejmuje teraz Violetta Porowska.

W prawach członka partii zawieszonych zostało w piątek piętnaścioro posłów PiS, wśród nich, oprócz Czochary, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski. Decyzja została podjęta po tym, gdy w piątek zagłosowali oni przeciw projektowi noweli ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS.

Córka zapłaci za grzechy matki?

Po głosowaniu nad tzw. "piątką dla zwierząt" władze opolskiego Forum Młodych PiS podjęły stanowisko w sprawie usunięcia ze swoich szeregów córki posłanki - Joanny Czochary, która jest radną wojewódzką.

Ale sprawa jeszcze nie jest przesądzona. Wykluczeniem młodej Czochary ze struktur PiS-owskiej organizacji zaniepokoiło się kierownictwo ogólnopolskich władz Forum Młodych.

- Nie ma mojej zgody na pociąganie do odpowiedzialności Joanny Czochary za to, jak głosowała w sprawie "Piątki" jej mama, poseł na Sejm RP. Odbędę dzisiaj rozmowę z przewodniczącym Forum Młodych w Opolu, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy - napisał Michał Moskal, przewodniczący krajowych struktur FM PiS.

Grzegorz Krukowski, szef opolskich struktur FM PiS, odmówił komentarza w tej sprawie do czasu wyjaśnienia sprawy w rozmowie z Moskalem. Odnosząc się do propozycji o ewentualnym usunięciu Joanny Czochary z PiS, wskazał, że decyzję w tej sprawie podejmie pełnomocnik okręgowy PiS.

 

Według informacji PAP, powodem usunięcia Joanny Czochary z FM PiS było podpisanie przez nią dwa tygodnie temu, wspólnie z czterema radnymi Solidarnej Polski, wniosku o wykluczenie z sejmikowego klubu radnych PiS dwóch członków Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: 
ZZZ
Polub Plportal.pl:

Reklama