ŚMIERĆ LEPPERA, ŚMIERĆ "KOSTECKIEGO", ŚMIERĆ BRUNONA KWIETNIA, STONOGA I PRZEKRĘTY KACZYŃSKIEGO

Reklama

sob., 10/17/2020 - 11:12 -- zzz

Co wydarzyło się w domu Romana Giertycha?

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Hanna Machińska rozmawiała z Romanem Giertychem w szpitalu. Adwokat trafił do niego w czwartek, po wejściu CBA do jego domu i kancelarii.

 

 

Giertych stracił przytomność w łazience, gdzie znajdywał się z agentem CBA. – On coś zrobił, straciłem przytomność i nie wiem, co się dalej stało – powiedział Giertych zastępczyni RPO.

 

– Dostałam zezwolenie prokuratury pierwotnie na rozmowę z panem mecenasem Giertychem w towarzystwie agentów CBA, jednakże upierałam się, że nasz mandat jest taki, że mogę z nim rozmawiać bez obecności osób trzecich. Więc były dwa spotkania – pierwsze spotkanie w obecności CBA – relacjonowała Machińska.

Machińska wskazala, że stan zdrowia adwokata jest bardzo poważny. – Mecenas Giertych wskazał, że nie pamięta mnie, mimo że znaliśmy się z różnych konferencji (…) Kiedy przedstawiłem się i podałam nazwisko, powiedział: bardzo panią przepraszam, ale nie pamiętam. I za chwilę zapadł w taki półsen – relacjonowała zastępczyni RPO.

Według niej Giertych potrzebuje hospitalizacji. Z kolei mec. Jacek Dubois wskazał, że prokurator weszła do szpitala, gdzie leżał Giertych i odczytała mu zarzuty, gdy adwokat nie był przytomny – podłączony do aparatury medycznej spał.

 

W piątek mec. Giertych miał przedstawić w sądzie materiały obciążające polityków PiS. Adwokat był również pełnomocnikiem rodziny Dawida „Cygana” Kosteckiego, który miał kluczową wiedzę o aferze podkarpackiej, a którego znaleziono martwego w celi.

To Kostecki w 2012 r. na Facebooku ujawnił, że policjanci CBŚ z Rzeszowa współpracowali z braćmi R. – pochodzącymi z Ukrainy właścicielami lokalnych agencji towarzyskich. Klientami byli tam politycy, którzy mieli być potajemnie nagrywani. Zdaniem byłego agenta CBA Wojciecha Janika, który na polecenie obecnych szefów Biura rozpracowywał półświatek Podkarpacia, jedno z nagrań dotyczy byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i nastoletniej Ukrainki.

 

 

Źródło: TVN 24 / Twitter Jacek Dubois

 

Brunon Kwiecień został znaleziony martwy w celi przez strażników więziennych

W procesie, który przed Sądem Okręgowym rozpoczął się w styczniu 2014 r., Brunon Kwiecień przyznał się do tego, że przygotowywał i opracowywał zamach na gmach Sejmu, natomiast nie poczuwał się do winy i twierdził, że był inspirowany przez osobę współpracującą z ABW. K. miał zakończyć odbywanie kary w 2021 r. 

Rzekomą  przyczyną śmierci Brunona Kwietnia był chorobowy krwotok wewnątrzczaszkowy podpajęczynówkowy.

Śmierć Andrzeja Leppera - rzekome sambójstwo

Tajemnicze kontakty, dokumenty, podróże i zagadkowe śmierci osób z otoczenia Andrzeja Leppera.

Okoliczności śmierci są nad wyraz zagadkowe. Podobnie jak losy osób z najbliższego otoczenia lidera Samoobrony. Były wicepremier był bardzo ostrożny. Ważne dokumenty deponował u zaufanych osób. Jedną z nich był adwokat Ryszard Kuciński - zmarł nagle w maju 2011 roku. Dwa miesiące później zmarła prawniczka współpracująca z Lepperem, Róża Żarska. Po tajemniczych dokumentach nie zostało śladu.

 

Zatrzymanie Zbigniewa Stonogi. Wcześniej groził, że ujawni materiały na przekręty Kaczyńskiego.

Sąd w Lublinie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie Zbigniewa Stonogi, któremu śledczy zarzucili przywłaszczenie 253 tys. zł na szkodę prowadzonej przez niego fundacji. Nakazał natychmiastowe zwolnienie podejrzanego.

Video

 

 

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

.czas/plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama