ROLNICY JADĄ NA WARSZAWĘ POMÓC KOBIETOM

Reklama

pon., 10/26/2020 - 06:00 -- zzz

Rolnicy mobilizują siły. W środę chcą zablokować Warszawę o godzinie 12. Będą to już kolejne tak duże protesty w stolicy w ostatnich dniach. Na jutro na godzinę 16 zapowiedziana jest blokada dróg w Warszawie przez Strajk Kobiet.

Wczoraj w Nowym Dworze Gdańskim do protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji dołączyli rolnicy. Za protestującymi ruszył sznur ciągników, który zablokował miasto.

Strajk Kobiet trwa. Niedziela to czwarty dzień protestów w obronie prawa do aborcji ze względu na wady płodu.

Tysiące Polek i Polaków wyszło na ulice miast w całym kraju. Od początku Strajk Kobiet wspierają przedsiębiorcy. Teraz do protestujących dołączyli rolnicy z Nowego Dworu Gdańskiego.

Strajk Kobiet trwa nieprzerwanie od czwartku 22 października. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie ws. aborcji ze względu na wady płodu. Sędziwie TK uznali, że wspomniana przesłanka jest niezgodna z ustawą zasadniczą.

Tym samym orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego naruszyło kompromis aborcyjny z 1993 roku. Obecnie wykonanie aborcji będzie możliwe tylko w przypadku: zapłodnienia w wyniku gwałtu lub gdy płód zagraża życiu kobiety.

Przeciwko tej decyzji ws. aborcji na ulicach polskich miast protestują tysiące Polek i Polaków. Tylko w piątek Strajk Kobiet odbył się w ponad 60 miastach na terenie kraju. Największe emocje towarzyszą protestom w Warszawie i Katowicach. Tam w ciągu ostatnich kilku dni doszło do starć z policją i licznych zatrzymań.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama