ZBIGNIEW ZIOBRO ZARZĄDZA ŚWIĘTĄ INKWIZYCJĘ PRZECIWKO PROTESTUJĄCYM

Reklama

pon., 10/26/2020 - 20:53 -- zzz

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym aborcji w niedzielę doszło do serii protestów przed kościołami. Zbigniew Ziobro polecił prokuratorom objęcie nadzorem postępowań w sprawie "zachowań przestępczych" wobec osób wierzących.

"W związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań" - poinformował w poniedziałek na Twitterze prokurator generalny-minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dodał, że "każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego". "Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw" - podkreślił minister.

Jak podawano w mediach społecznościowych, w niedzielę doszło do zakłócenia mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Nobla na Saskiej Kępie. Tam przed ołtarzem stanęła aktywistka z hasłem: "Módlmy się o prawo do aborcji". Pomalowane zostały drzwi i mury kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na pl. Narutowicza. Na drzwiach do kościoła umieszczono błyskawicę, będącą jednym z symboli protestu, na murze pojawił się napis: "Aborcja bez granic".

Napisy nawiązujące do protestu pojawiły się także na murach kościoła pw. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ulicy Ostródzkiej na Białołęce oraz na ścianie kościoła pw. Opatrzności Bożej przy ul. Dickensa.

Przypomnijmy słowa  dr Andrzej Zachuta o Zbigniewie Ziobro:

Zbigniew Ziobro reprezentuje irracjonalny sposób myślenia, co dowodzi o stępieniu racjonalnego myślenia.

 

Cały artykuł:

https://salonpolityczny.plportal.pl/artykuly/politycznie-komentatorzy/dr-andrzej-zachuta-zbigniew-ziobro-reprezentuje-stepienie

 

​​

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama