NIE NISZCZMY ZABYTKÓW, KOŚCIOŁÓW. NASZYM WSPÓLNYM WROGIEM JEST PIS

Reklama

śr., 10/28/2020 - 08:56 -- zzz

W całym kraju trwają protesty związane z orzeczeniem wydanym przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie aborcji i bolszewickiej polityce PIS, która uderza w całą gospodarką. Niestety, docierają do nas także doniesienia o dewastowaniu bezcennych świadectw historii, do których dochodzi w trakcie demonstracji. Łupem skrajnej lewicy padają pomniki i kościoły, a także miejsca użyteczności publicznej.

Dziesiątki kościołów w Polsce zdewastowanych. Widok odbiera mowę, zdjęcia  po niedzielnych protestach zalały sieć

Zdewastowane ściany i drzwi kościołów w całym kraju. Msze zakłócane przez  uczestniczki Strajku Kobiet i Czarnego Protestu (wideo, zdjęcia) :  Lublin112.pl Wiadomości z Lublina i regionu. Lublin, Lubelskie,  Lubelszczyzna. Ważne informacje z

Zabytki, w tym między innymi pomniki i świątynie to obiekty, które stanowią cześć materialnego dziedzictwa kulturowego Polski. Przypominają o przeszłości, ale i pozwalają na wysunięcie refleksji płynącej z poznawania dziejów. Dziś cała Polska stała się areną manifestowania poglądów. Wymiana ta przebiega jednak nie podczas dialogu, a w trakcie protestów. Brak społecznej dyskusji sprawia, że wśród uczestników strajków rośnie irytacja. Niestety, zdarza się i tak, że przypadkowymi „ofiarami” padają zabytki. Rozumiemy Wasze zdenerwowanie, ale podczas protestów nie niszczcie bezcennych zabytków kultury i historii Polski!

To są to także i Wasze zabytki, Wasza historia. Często zdarza się, że o zabytkowe obiekty dbają nie tylko konserwatorzy, ale i wolontariusze czy społecznicy, którzy wkładają wiele trudu w ich rewitalizację. Ta ciężka praca wielu pokoleń ludzi, którzy starali się i nadal starają zachować zabytki dla Waszych dzieci i wnuków, może zostać zniweczona przez nieprzemyślane decyzje. Wspólnie zadbajmy, aby tak się nie stało.

Tajemnicze znaki X na pomniku 15. Pułku Ułanów Poznańskich! Kto je  namalował!? [ZDJĘCIA] - Poznań, Super Express

Zniszczony pomnik Ułanów Poznańskich

Wrogiem Polaków nie są zabytki, świątynie, pomniki, czy nasze piękne ulice. Wrogiem jest PIS!

 

Apel Kaczyńskiego o obronę Kościoła. Odpowiedź kibiców Jagiellonii -  Białystok

Przypomnijmy:

 

Protest kobiet. Kibice Jagiellonii Białystok odpowiadają

We wtorek, po popołudniowym apelu Jarosława Kaczyńskiego o obronę kościołów i przeciwstawienie się protestującym przeciwko zaostrzeniu aborcji, grupa kibiców Jagiellonii Białystok ruszyła pod archikatedrę. Mieli ze sobą nietypowy transparent głoszący: "Kobiet, jesteśmy z Wami! Walczymy z PiSiorami nie tradycjami!". W ten sposób zakomunikowali biorącym udział w strajkach, że nie chcą rozpętywać wojny, ale bronić tradycji, ponieważ i jedna, i druga strona ma wspólnego wroga.

Autor: 
zzz
Źródło: 

histmag.org/PLPORTAL.PL

Polub Plportal.pl:

Reklama