"Czekaj, jak kto było? Kobiety przy garnkach? Poniesiecie konsekwencje także za psychola Czarnka"

Reklama

wt., 11/17/2020 - 23:52 -- zzz

Malowidło powstało na terenach postoczniowych w Gdańsku. Autorem muralu jest Mariusz Waras.

Przypomnijmy:

Kawałek nagrał raper z Tychów, 18-letni Karol Krupiak. Jest on w klasie maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego. Kamil rapuje w nim nie tylko o samych protestach, ale dostaje się przede wszystkim politykom PiS-u i Konfederacji. "To był bardzo chory rok w bardzo chorym kraju. Od wirusa po protesty mamy rząd na haju".

"Osiem gwiazd (wojna)" ma już parę milionów wyświetleń w serwisie YouTube i ponad 2 mln wyświetleń na Facebooku. Teraz Minister Edukacji - "psychol Czarnek" trafił na mural...

Kobiety przy garnkach? Poniesiecie konsekwencje także za psychola Czarnka", "Siema, panie Bosak, pana kolej przyszła. Z pana taki wolnościowiec jak ze mnie komunista", "Ziobro, jaki jesteś? Powiedział Stonoga. Wyniszczony system prawny chyba nic nie trzeba dodać". 

Z piosenki na mural

Mariusz Waras to znany w Trójmieście uliczny artysta, który w swoich pracach nie stroni od komentowania wydarzeń politycznych. Jego najnowsza praca poświęcona jest lubelskiemu posłowi PiS, Przemysławowi Czarnkowi.

Mural to portret Przemysława Czarnka na tle napisu "edukacja". Minister ma na głowie garnek.

#garnek #edukacja #mariuszwaras #mcity #mural #graffiti #streetart #contrmporaryart #urbanart #morearttotheyard...

Opublikowany przez Mariusza Warasa Niedziela, 15 listopada 2020

 

W połowie października został ministrem edukacji i nauki. Jeszcze przed powołaniem Czarnka na stanowisko protestowała duża część ludzi nauki, kultury i studenci.

Chodziło im głównie o homofobiczne wypowiedzi polityka.

We wtorek w Kancelarii Premiera została złożona petycja, której autorzy domagają się dymisji Przemysława Czarnka. Podpisało ją ponad 88 tysięcy osób.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama