MORAWIECKI WYCHODZI Z ZAŁOŻENIA, ŻE IM WYŻSZE POLACY ZAPŁACĄ PODATKI, TYM LEPIEJ BĘDZIE IM SIĘ ŻYŁO

Reklama

śr., 11/25/2020 - 20:59 -- zzz

W dobie kryzysu Covid-19 większość państw obniża podatki. Niemcy obniżyli VAT do 16 proc. Czesi podatek dochodowy do 15 proc. Jednak polski rząd jest odmiennego zdania. Od stycznia zapłacimy wyższe podatki, bowiem PIS wychodzi z założenia, że im więcej rząd zabierze pieniędzy podatnikom, tym lepiej będzie im się żyło, a gospodarka szybciej się odbuduje. Dlatego rząd w obliczu recesji nie planuje wycofać się z zaplanowanych na 2021 r. podwyżek podatków. 

Premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że to dzięki pieniądzom podatników państwo może wspierać przedsiębiorców dotkniętych skutkami kryzysu. 

Według premiera, likwidacja ulgi abolicyjnej, podwójne opodatkowanie spółek komandytowych, podatek od deszczu, podatek od "małpek", podatek od cukru, czy opłata przekształceniowa OFE ma trwale polepszyć byt życiowy społeczeństwa polskiego .

Premier Mateusz Morawiecki zapytany podczas konferencji prasowej o to, czy w obliczu recesji i niepewności dotyczącej sytuacji gospodarczej w przyszłym roku, nie rozważa odłożenia w czasie lub rezygnacji z podwyżek, stwierdził, że środki podatników są państwu niezbędne, by... ratować podatników.

Podatki na ratowanie gospodarki

- MFW określił nasze tarcze jako największe w Europie, gdy weźmiemy pod uwagę relację do PKB. (...) Państwo polskie ma i będzie miało środki na ratowanie najbardziej zagrożonych branż, a właśnie w ogromnej większości z podatków polskich podatników ratujemy gospodarkę i branże, które są w najgorszym położeniu - stwierdził premier i zapowiedział, że 26 listopada przedstawi kolejne propozycje.

Równocześnie szef rządu przypomniał, że choćby podatek cukrowy nie wynika z konieczności gromadzenia środków na walkę z pandemią, ale z "zachęcania do zdrowego trybu życia". - Tu nie ma zasadniczego związku - zaznaczył.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama