RZĄD WYNAJMUJE "STRASZYCIELI". BĘDĄ DZWONIĆ Z GROŹBAMI DO ZBUNTOWANYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Reklama

sob., 01/16/2021 - 09:48 -- zzz

Bunt przedsiębiorców powoli staje się faktem. Coraz więcej restauracji, hoteli, siłowni i klubów fitness deklaruje, że od 18 stycznia 2021 zacznie działać, jakby lockdownu nie było. MRPiT chce podjąć z nimi konstruktywny dialog, uruchamiając specjalną, weekendową infolinię, która będzie kontaktować się z przedsiębiorcami i pytać, jak może im pomóc.


Lockdown spowodował wielkie spustoszenie w zamkniętych przez rząd branżach. Wielomiesięczny zakaz prowadzenia działalności, który nie został zrekompensowany przez państwową pomoc, doprowadził przedsiębiorców do ostateczności. W poniedziałek 28 stycznia 2021 ma dojść do otwartego buntu: biznesy, które nie mają już nic do stracenia, zapowiedziały otwarcie się na klientów.

Zapowiedź nie została przeoczona przez rząd, który nieustannie tłumaczy, że od przestrzegania obostrzeń zależy życie wielu Polaków. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowało specjalną weekendową akcję: przedsiębiorcy, którzy zadeklarowali udział w buncie, mogą spodziewać się telefonu i pytań, jakiego wsparcia potrzebują. Obiecywane jest indywidualne podejście do każdego przypadku.

Rząd będzie dzwonił przez weekend do przedsiębiorców planujących otworzenie się 18 stycznia 2021
Rząd chce skontaktować się z przedsiębiorcami, którzy „za pośrednictwem mediów społecznościowych” zakomunikowali, że zamierzają wrócić do normalnej działalności mimo lockdownu. Najgłośniejsza tego typu akcja to Góralskie Veto, w sieci można znaleźć ponadto mapę pokazującą lokalizację otwieranych biznesów, popularny stał się także hasztag #otwieramy, którym oznaczane były deklaracje zbuntowanego biznesu.

Sanepid przegrywa w sądzie do zera. Wszystkie kary uchylone
Połączenia będą wykonywane od piątku przez cały weekend przez przedstawicieli biura komunikacji ARP, portalu biznes.gov.pl i infolinii biznes.gov w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii w departamencie gospodarki cyfrowej.

 
Będziemy dzwonić po to, żeby uzyskać informacje, czy przedsiębiorcy korzystali z pomocy w ramach wiosennych tarcz antykryzysowych, jeśli nie, to z jakich powodów, które kryteria nie były spełniane. Każdy zgłoszony problem będzie rozpatrywany indywidualnie.

Dzięki uzyskanym danym rząd ma opracować szybko nowe, lepsze programy pomocowe, które mają uspokoić nastroje zbuntowanych przedsiębiorców i skłonić ich do respektowania lockdownu. Poruszana będzie także kwestia utraty prawa do wsparcia przez podmioty, które zostaną złapane na łamaniu obostrzeń.

Lockdown będzie znoszony regionami. Wiceminister zdradziła plany rządu
Semeniuk przyznała, że „poziom emocji wśród przedsiębiorców jest wysoki”, a swoimi działaniami MRPiT chce nakłonić ich od odpowiedzialnego traktowania obostrzeń. Bunt ma zostać zgaszony dzięki nowym, bardziej spełniającym oczekiwania branż rozwiązaniom pomocowym. W opracowanie ich ma się zaangażować Polski Fundusz Rozwoju, bank Gospodarstwa Krajowego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.

Wiceminister zaapelowała też do przedsiębiorców, tłumacząc, że łamanie prawa nie przyczyni się do szybszego zwalczenia pandemii COVID-19 – a im szybciej sytuacja epidemiczna zostanie złagodzona, tym szybciej będzie można poluzować restrykcje. 
 

Autor: 
zzz
Polub Plportal.pl:

Reklama