BAŁWAN TERRORYSTA ZAGROŻENIEM DLA POMNIKA SMOLEŃSKIEGO

Reklama

pon., 01/18/2021 - 10:13 -- zzz

Dwie kobiety postawiły bałwana w kształcie kaczki przed warszawskim pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Ktoś - prawdopodobnie policjant - poprosił, aby zabrały go w inne miejsce, ze względu na "zagrożenie terrorystyczne". "Pewne zachowania, celowo naruszające powagę miejsca nie powinny się zdarzać przede wszystkim ze względów etycznych" - skomentowała stołeczna policja.

Na profilu "Cień mgły: oddolne wsparcie Strajku Kobiet" pojawił się 12 stycznia film pokazujący, jak dwie kobiety kładą przed warszawskim pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej bałwana w kształcie kaczki z czerwoną błyskawicą.

Jedna z kobiet postawiła figurkę ze śniegu obok palących się zniczy. Wówczas ktoś - prawdopodobnie policjant - podszedł do niej, prosząc, aby zabrała to, co przyniosła. Na pytanie dlaczego, funkcjonariusz stwierdził, że chodzi o "zagrożenie terrorystyczne".

Mężczyzna powiedział w pewnym momencie, że "można go postawić tam, ale nie tutaj". - To rozumiem, że tam może być zagrożenia terrorystyczne, a tutaj nie? - zapytała jedna z kobiet. Funkcjonariusz dodał, że nie jest w stanie określić, co znajduje się w bałwanie. - Stanowi to zagrożenie dla pomnika - wyjaśnił.

Do sytuacji odniosła się stołeczna policja, wskazując, że nie widać z kim toczy się rozmowa. "Można natomiast rozpoznać, gdzie ta sytuacja miała miejsce. To pomnik na Placu Piłsudskiego. W tym miejscu upamiętniona została tragiczna śmierć wielu osób reprezentujących różne środowiska. Osób, które zginęły w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Wydaje się, że pewne zachowania, celowo naruszające powagę tego miejsca nie powinny się zdarzać przede wszystkim ze względów etycznych" - przekazał redakcji "Gazety Wyborczej" podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

 

Jak dodał, "być może osoby, które prowokują takie sytuacje i je nagrywają nie mają pełnej świadomości na ten temat. Świadczy to jedynie o poziomie ich wiedzy. W takich przypadkach warto ją uzupełnić".

Autor: 
zzz
Źródło: 

onet

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama