PRZEMAWIANIE KACZYŃSKIEGO Z KOŚCIELNEJ AMBONY POKAZAŁO STAN UMYSŁU CAŁEGO OBOZU WŁADZY

Reklama

wt., 01/19/2021 - 19:55 -- zzz

PIS od świtu, a nawet w nocy demoluje państwo. Przypomnijmy, że wiele ustaw uchwalanych jest pod osłoną nocy, albo tuż przed świętami, aby zdezorientować opinię publiczną. 

 

Gdyby żył Bareja miałby o czym pisać, bo nikt by się nie spodziewał, że lider największej partii w porywie emocji, a może utraty rozumu zacznie przemawiać z kościelnej ambony.

Obecna władza zafundowała Polakom najwyższą inflację w Europie, kradnąc w białych rękawiczkach oszczędności Polaków. Wyciszanie afer stało się ulubionym zajęciem specjalistów od PR. Zresztą, nawet kiedy są ujawniane przez dziennikarzy Zjednoczona Prawica przestała udawać i kontruje krótko, że "to wina opozycji, a tego płaszcza, który pan przyniósł nie ma i nic nam nie zrobicie".

Kolejne lata rządów PiS cechuje przesuwanie granicy tolerancji opinii społecznej. Rządzący przyzwyczajają Polaków do działań, które wcześniej nie były akceptowane i bulwersujące. Widać to doskonale choćby na przykładzie wydarzeń z ostatniego tygodnia.

Sprawie kilkunastu znanych osób, które zaszczepiły się poza kolejnością, media poświeciły dwa tygodnie. Sprawą Jadwigi Emilewicz, która obchodziła obostrzenia, media żyły ponad dobę. Posłanka nie została nawet usunięta z klubu parlamentarnego PiS. Z partii nie usunięto też większości polityków, którzy szczepili się poza kolejnością. Sprawę drążą nieliczne media.

Ostatnia decyzja w sprawie kolejności szczepień, tylko potwierdza patologię władzy, bowiem okazało się, że w pierwszej kolejności będą zaszczepieni prokuratorzy Zbigniewa Ziobry, fnukcjonariusze ABW i funkcjonariusze KAS, aby mogli bez wytchnienia z naruszeniem prawa nakładać grzywny, wszczynać, oskarżać i konfiskować wypracowane mienie przedsiębiorców.

Wielu spowszedniało też wykorzystywanie kościelnej ambony do partyjnych celów. – Być może są wśród państwa osoby, które obejrzały film o aferze Amber Gold. Doskonale pokazuje on, na czym polegał mechanizm rządzenia Polską w ciągu dziesięcioleci, które, mam nadzieję, skończyły się w roku 2015 – mówił w sobotę na zakończenie mszy w intencji swojej matki prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nabożeństwo było transmitowane przez TVP. Wicepremier Kaczyński przemawiał w kościele bez maseczki. Jak nazwać uprawianie polityki z ambony, i to podczas mszy w intencji rodzica? Dlaczego publiczna telewizja transmituje prywatną uroczystość? Część czwartej władzy przyzwyczaiła się do sojuszu tronu z ołtarzem. Brak stanowczej reakcji jest przyzwoleniem.

TK nie publikuje w przewidzianym terminie uzasadnienia do wyroku ws. aborcji? Wiele mediów przywykło do tego, że Trybunał pod wodzą „odkrycia towarzyskiego" prezesa PiS działa niczym na polityczne zawołanie władzy.

Podobnie jak do tego, że reformy Zbigniewa Ziobry nie usprawniły prac wymiaru sprawiedliwości i wiadmo, jaki jest, co powiedział Zbigniew Stonoga. Czas postępowań, zamiast przyspieszyć, tylko się wydłużył, a w przydzielaniu spraw brakuje transparentności. Symbolem „reformy" jest fakt, że przez dwa lata w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza nie powstał nawet akt oskarżenia. Tymczasem resort sprawiedliwości, w którym wybuchała afera hejterska, przygotował projekt ustawy ws. wolności słowa w internecie.

Gdy zamykane są stoki, a otwierane szkoły, mało kto pyta już o podstawę decyzji, jak również o odpowiedzialność za brak szczepień dla nauczycieli, gdy szczepieni są prokuratorzy.

Jak podała „GW", na taśmach polityków PiS na Dolnym Śląsku słychać, jak mianowany przez ministra Michała Dworczyka pełnomocnik PiS w regionie jednoosobowo rozdziela dotacje ze środków państwowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. I co? Gdyby afera Rywina wydarzyła się dzisiaj w środowisku PiS, słynny producent byłby pewnie gwiazdą TVP, a sprawa zostałaby zamieciona pod dywan w 24 godziny.

Gdy PiS chce utrudnić dziennikarzom dostęp do akt umorzonych postępowań prokuratorskich, temat jest, ale jakby go nie było. Takich przypadków jest więcej.

„Reforma" mediów jest niepotrzebna. Część dziennikarzy poddaje się bez choćby jednego wystrzału. Stefan Kisielewski ujmował rzecz lapidarnie: „To, że jesteśmy w du... to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać." Tylko słowa Kisiela dotyczyły czasów słusznie minionych, a nie wolnej i demokratycznej Polski.

Autor: 
zzz
Źródło: 

rp/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama