ŻONA NAWALNEGO ZATRZYMANA. PUTINOWSKA ROSJA PRZYPOMINA PIS-owską Polskę

Reklama

sob., 01/23/2021 - 16:07 -- zzz

Żona Aleksieja Nawalnego poinformowała w sobotę, że została zatrzymana w Moskwie, gdzie trwa demonstracja w obronie aresztowanego opozycjonisty. Nawalna zamieściła na Instagramie swoje zdjęcie z samochodu policyjnego.

Do zatrzymania doszło w trakcie protestu w obronie jej męża w Moskwie. O zatrzymaniu świat dowiedział się z mediów społecznościowych Julii Nawalnej. Chwilę przed zatrzymaniem również na Instagramie żona Nawalnego umieściła swoje zdjęcie z demonstracji na placu Puszkina.

Nawalna poinformowała, że jest obecna na demonstracji i cieszy się, że protest zgromadził tak wielu ludzi. Pół godziny później współpracownicy Nawalnego opublikowali na Twitterze nagranie wideo z zatrzymania. Jak podaje PAP, Nawalnej towarzyszył adwokat i na nagraniu słychać jego pytania do policjantów, które oni zignorowali: nie przedstawili się i nie podali powodów zatrzymania.

Do sprawy na Twitterze odniósł się już Donald Tusk. - Możecie zatrzymać Nawalnego, jego żonę i współpracowników, ale nie wsadzicie za kratki całego narodu - skomentował przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Protesty w Rosji. Kolejne zatrzymania

Na sobotę zaplanowano w Rosji ogólnokrajowe protesty w obronie prześladowanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Do pierwszych zatrzymań na Placu Senackim w Petersburgu doszło jeszcze przed ich rozpoczęciem.

W tłumie protestujących na placu Puszkina w Moskwie widać liczne czerwone kartki z nadrukiem "Wolność dla Nawalnego". Policja zatrzymuje wyrywkowo uczestników protestu, działają brutalnie, biją zatrzymanych.

Według rosyjskiej policji na placu w Moskwie demonstruje obecnie tłum liczący ok. 4 tys. osób. Agencja Reutera poinformowała natomiast o 40 tysiącach uczestników.

Zatrzymania w Rosji przypominają zatrzymania, do jakich dochodziło w Polsce podczas Strajku Przedsiębiorców. Wówczas w brutalny sposób z naruszeniem prawa zatrzymany został kandydat na prezydenta Paweł Tanajło, a także ponad 400 przedsiębiorców.

 

Strajk przedsiębiorców. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję ZDJĘCIA -  Wiadomości

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

wp/plportal.pl

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama