"Nowy Ład Kaczyńskiego", to autorytarny bolszewicki terroryzm

Reklama

śr., 02/24/2021 - 13:11 -- zzz

To, co kilka lat temu wydawało się nie do pomyślenia, stało się teraźniejszością. „Dobra zmiana” to nic innego jak próba wprowadzenia nowego ładu społecznego w Polsce. Ładu opartego na radykalno-narodowym i nadgorliwie-kościelnym autorytaryzmie (i bynajmniej nie ma on nic wspólnego z patriotyzmem czy wspólnotą kościoła).
Jako obywatele jesteśmy przerażeni tym, jak wszystkie grzechy PiS zamiatane są pod dywan. Przerażeni hasłami wzywającymi do poparcia PiS mimo tego czy tamtego, bo w przeciwnym razie: … przyjdzie lewica.


Przerażeni hasłami mówiącymi, że jak nie PiS to PO, które, chociaż święte nie było i miało wiele na sumieniu, nigdy nie przekroczyło pewnej granicy, którą PiS przekracza niemal codziennie. Na to nie ma wytłumaczenia. Argumenty za przymykaniem oka na działania PiS są totalną abstrakcją.

Wczoraj w Katowicach odbyła się rozprawa przeciwko przedsiębiorcy, który 24 października 2020 roku zorganizował protest przed siedzibą PiS. Zarzucono mu:
„Policja zarzuciła mu zorganizowanie demonstracji wbrew wprowadzonemu zakazowi zgromadzeń z powodu pandemii korona wirusa, rozłożenie na chodniku banerów i niereagowanie na wydawane polecenia. Dodatkowo mężczyzna miał naruszyć prawo grafiką na swojej maseczce. Widniał na niej napis "PiS", ale literę "i" symbolizował środkowy palec dłoni, obrazujący obraźliwy gest”. źródło: Onet

Zakazywanie protestów i terroryzowanie ludzi, którzy korzystają ze swojego konstytucyjnego prawa do wyrażania niezadowolenia z powodu radykalizacji prawa i odbieraniu im ich praw obywatelskich jest już nie tyle wskazówką, co dowodem na funkcjonowanie systemu autorytarnego w Polsce.
Resort y siłowe (w tym Policja) znalazły się w rękach ludzi, którzy nie cofną się przed niczym, aby zmusić nas do życia w państwie, którego obywatele będą musieli przyjąć narzucone odgórnie normy społeczno-kulturowe.
„Formułowanie takich zarzutów, jak we wniosku o ukaranie, jawi się jako oczywiste nadużycie prawa i próbę wykorzystania go dla zniechęcenia obywateli, którzy w pokojowych protestach korzystali i korzystają z prawa do wyrażania własnych poglądów i opinii. Istotą konstytucyjnej wolności zgromadzeń jest siła oddziaływania zgromadzenia na władzę, manifestowanie własnych poglądów przez uczestników – stwierdziła sędzia Maja Łysko z Sądu Rejonowego Katowice Wschód”. źródło: Onet


Na szczęście mamy jeszcze częściowo niezależne od „dobrej zmiany” sądy, ale te są poddawane nieustającej presji ze strony kardynałów i biskupów PiS (odniesienie do prominentnych polityków i działaczy PiS - podobne do baronów SLD czy oligarchów w Rosji i na Ukrainie) i nie wiadomo jak długo pozostaną niezależne.
Polska Partia Piratów jest odtwarzana jako siła odśrodkowa przez obywateli zmęczonych radykalizacją narodu i przerażonych wprowadzanym w Polsce systemem autorytarnym.

Autor: 
zzz
Źródło: 

Polska Partia Piratów

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama