Salon24: Historyczna perwersja: Prokurator Stanu Wojennego przesłuchuje RPO

Reklama

wt., 04/13/2021 - 21:10 -- zzz

W 2019 roku opozycja zdobyła minimalną większość w Senacie. Art. 209 Konstytucji mówi, że Rzecznik Praw Obywatelskich jest powoływany przez Sejm za zgodą Senatu, na 5 lat. W 2020 roku skończyła się kadencja obecnego RPO. Przez wiele miesięcy PiS nie zgłaszał żadnego swojego kandydata i nie zgadzał się na wybór kandydata społecznego, popieranego przez ponad 1700 organizacji poza politycznych. W zamian zgłosił czynnego polityka PiS, który został odrzucony przez Senat.

PiS jest partią, która nie umie iść na kompromis. Albo jest tak jak chce Nowogrodzka, albo nie ma tematu. 

Nie potrafiąc "dogadać się", dla dobra Polski z opozycją senacką, Nowogrodzka postanowiła wykorzystać swoją kucharkę w Trybunale Konstytucyjnym, by ta stwierdziła, że Adam Bodnar już nie może być Rzecznikiem Praw Obywatelskich, po to, by bez zgody Senatu mogli obsadzić stanowisko "Pełniącego Obowiązki" Rzecznika Praw Obywatelskich.

Kucharka Kaczyńskiego 9 razy odraczała rozprawę w tej sprawie na wezwanie swojego patrona. Dziesiątym razem uzyskała zgodę na procedowanie i jako sprawozdawcę wyznaczyła byłego prokuratora Stanu Wojennego i obrońcę księdza pedofila z Tylawy Stanisława Piotrowicza.

Były prokurator Stanu Wojennego i obrońca księdza pedofila z Tylawy Stanisław Piotrowicz został zaprzysiężony przez Prezydent Andrzeja Dudę, wraz z Krysią Pawłowicz i jeszcze jednym, nikomu nieznanym facetem niejako potajemnie, ciemną nocą, bez udziału fotografów, ale temu blogerowi udało się dotrzeć do nieformalnego zdjęcia z tej uroczystości, którą Pan Prezydent nie raczył się pochwalić:

image

 

Po kontekście:

Były prokurator Stanu Wojennego, były poseł PiS i obrońca księdza pedofila z Tylawy w jednym, Stanisław Piotrowicz, dzisiaj przesłuchiwał Rzecznika Praw Obywatelskich i najbardziej ciekawiło go, czy RPO ma zamiar kandydować w przyszłości na jakiś urząd polityczny. Podobne pytania zapewne zadawał Januszowi Piniorowi, kiedy utrzymał wyrok bezwzględnego więzienia dla niego za rozpowszechnianie ulotek antykomunistycznych w PRL.

 

Perwersja Historyczna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: 
Zzz
Źródło: 

salon24

Polub Plportal.pl:

Reklama