Rydzyk zakochany w Obajtku: "Panie Jezu zajmij się nim". "Jest pan naprawdę genialny"

Reklama

sob., 04/17/2021 - 13:52 -- zzz

Okradł wuja na prawie milion, który go zatrudnił, działał w grupie przestępczej z gangsterami, ale wpadł w oko Jarosławowi Kaczyńskiemu i wspaniałomyślnie został oczyszczony z zarzutów karnych. Mowa, oczywiście o Danielu Obajtku vel Bocian. Tak go przezywali gangsterzy, bo kiedy się stresował, to się jąkał i siarczyście przeklinał.

Nie tylko Jarosław Kaczyński darzy miłością Daniela Obajtka, ale również nieformalna głowa kościoła polskiego - wszechmogący Tadeusz Rydzek. Jak donosi Onet do rozmowy prowadzonej przez jednego z redemptorystów z prezesem Orlenu włączył się dyrektor toruńskiej stacji.

- Chciałem panu powiedzieć tylko: w górę serca, piorun nie uderza w to co małe. Piorunochrony to nasza motywacja. Ja zawsze mówię, jak takie rzeczy są: Panie Jezu zajmij się nim. Gratulujemy panu za to, co pan robi dla Polski. Jest pan naprawdę genialny - powiedział zakonnik.

Daniel Obajtek olewa postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie

Obajtek został zapytany o decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, który wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press.

"Musimy wykonywać prawo udziału w Polska Press, bo gdybyśmy nie wykonywali, działalibyśmy na szkodę całego Orlenu - powiedział w piątek w Radiu Maryja prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, w Polsce zamiast cieszyć się z przejęcia niemieckiej firmy, prowadzi się dezinformację".

- Jak można coś wstrzymać, co z mocy prawa już dawno zostało wykonane. Myśmy Polska Press przejęli zgodnie z ładem korporacyjnym, przejęliśmy zgodnie z ostateczną decyzją prezesa UOKiK i wpinamy ją w całe zarządzanie segmentowe. Trudno wstrzymać to co już zostało zrealizowane, my mamy już nabyte te udziały. Musimy wykonywać prawo udziału, bo gdybyśmy nie wykonywali, działalibyśmy na szkodę całego Orlenu - podkreślił Obajtek.

Sąd wstrzymuje proces przejmowania Polska Press
8 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie, XVII Wydział - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press. Jak podkreślił sąd, postanowienie jest niezaskarżalne.

14 kwietnia RPO wystąpił do sądu rejestrowego o uwzględnienie postanowienia sądu ochrony konkurencji w aktach rejestrowych spółek. Jak przypomniał w tym piśmie Rzecznik Adam Bodnar, sąd uznał, że do czasu rozstrzygnięcia złożonego odwołania strony transakcji muszą wstrzymać się z wykonywaniem decyzji Prezesa UOKIK oraz powstrzymać się od wykonywania jakichkolwiek praw udziałowych z nabytych udziałów w kapitale zakładowym.

Również 14 kwietnia Polska Press podała, że decyzją NWZA tej spółki jej prezesem został Marcin Dec, dotychczasowy członek rady nadzorczej. Wcześniej Dec pełnił funkcję prezesa zarządu Sigma Bis, agencji mediowej PKN Orlen i PZU.

Autor: 
Zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama