SYSTEM BRUDNEJ PAŁY ROBI NALOTY NA FRYZJERÓW

Reklama

pon., 04/19/2021 - 21:51 -- zzz

Chore państwo pod rządami PIS zaangażowało policję i sanepid, aby egzekwować niekonstytucyjne obostrzenia. Dziś przestępcą jest nawet fryzjer, który zgoli brodę. O obostrzeniach zadecydowała bolszewicka hołota, wiodąca pasożytniczy tryb życia na garnuszku państwa. Ci obłąkani ludzie ani jednego dnia nie byli przedsiębiorcami i mają złudzenie, że pieniądze biorą się z drukarki, a nie z wartości dodanej - czyli pracy w pocie czoła.

Aż 70 zakładów fryzjerskich skontrolowała zaledwie w ciągu jednego dnia białostocka policja. Funkcjonariusze nie szukali tam uczestników narkotykowej szajki czy też siatki handlu ludźmi. Dzisiaj przestępstwem, którego ściganie jest dla państwa priorytetowe, okazuje się… strzyżenie.

Zamknięcie branży fryzjerskiej oraz tak zwanych salonów piękności nastąpiło 27 marca. Jak zazwyczaj w takich przypadkach, „na 2 tygodnie”. Zgodnie jednak z przyjętym schematem, restrykcje zostały ostatnio przedłużone, zresztą już po raz drugi. „Mistrzowie grzebienia” wciąż wypatrują daty, od której będą mogli legalnie wrócić do pracy.

„Obiecywano im tarczę kryzysową, a pozostali bez pomocy. Mają do opłacenia rachunki, rodziny na utrzymaniu, opłaty za wynajem lokali. Niektórzy z nich podjęli walkę. Wrócili do pracy” – pisze białostocki „Kurier Poranny”.

Fryzjerka, z którą rozmawiała reporterka gazety, wskazuje, że pomimo upływu trzech tygodni od zamknięcia branży, próżno szukać informacji na temat rządowego „wsparcia” w rodzaju tarcz, które w zeszłym roku pozwalały zachować nadzieję na utrzymanie biznesu.

– Nikt nie wie, czy dostaniemy pomoc czy nie. Jako właścicielka salonu jestem przerażona i nie wiem, co będzie dalej. Boję się, że będę zmuszona zamknąć działalność, a moje pracownice stracą pracę – mówi.

Według relacji gazety, opartej na danych białostockiej policji, funkcjonariusze skontrolowali, czy pomimo zakazu na pewno zakłady pozostają zamknięte. W ciągu tylko jednego dnia odwiedzili aż 67 salonów.

– Wiem, że ludzie się strzygą. Część pokupowała maszynki i się strzygą, żona męża, dziewczyna chłopaka, syn ojca, ojciec syna itd. Gdzieś tam się spotykają na zapleczach sklepów, komisów samochodowych, hurtowni, ale też po domach – powiedział gazecie fryzjer, który nie chce ryzykować grzywny i nie zszedł do usługowego „podziemia”.

„Wszystko jest dobrze zorganizowane. Jedni jeżdżą do domów klientów. Wybierają tych najbardziej zaufanych. Kontakt odbywa się telefonicznie, niektórzy zagadują bezpośrednio pracowników na prywatnych komunikatorach: Facebook, Telegram, Instagram. W mediach społecznościowych istnieją zamknięte grupy, do których trudno się dostać. Tam też ludzie z branży pozyskują klientów. Niektórzy używają aplikacji SeniorApp z reguły służącej do pomocy osobom starszym. Za pomocą tej aplikacji można zamówić usługi do domu, wśród nich jest fryzjer i kosmetyczka. Płatność odbywa się gotówką, karta kredytowa zostawia ślad, który mógłby naprowadzić służby” – pisze gazeta.

– Pozostawili nas bez środków do życia i chcą żebyśmy się podporządkowali. Jedna osoba w gabinecie powoduje zarazę, a już tłumy w sklepach jak Biedronka czy Lidl to brak zagrożenia. To wszystko to jakaś paranoja. Brak słów – skomentowała właścicielka jednego z salonów.

W minionym tygodniu profesor Miłosz Parczewski, członek rady medycznej podpowiadającej premierowi wprowadzanie obostrzeń, przyznał, że zamknięcie opisywanej branży nie było poparte wiarygodnymi przesłankami naukowymi.

– Otwarcie salonów fryzjerskich jest dyskutowane w różny sposób i wiele krajów nigdy ich nie zamknęło. Tak naprawdę nie ma dobrych danych, że ta decyzja była dobra – powiedział.

Przedsiębiorcy działają legalnie

Działania Sanepidu i policji są bezpośrednim naruszeniem art. 231 Kodeku Karnego. Żaden urzędnik nie ma prawa zamykać komukolwiek biznesu i będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej i cywilnej, z odszkodowaniami włącznie, które mogą sięgnąć wielu milionów złotych. 
Prawo własności jest święte, a jego naruszenie może skutkować buntem społecznym o skali, której do tej pory w Polsce nie było – piszą przedsiębiorcy i wzywają policję oraz sanepid do masowego przechodzenia na zwolnienia lekarskie, aby uniknęli odpowiedzialności za polityczne polecenia swoich mocodawców. Jednocześnie przypominają, że odpowiedzialność z tytułu sprawstwa kierowniczego ponosi Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

Naruszenie konstytucji

Zgodnie z art. 92 ust. 1 Konstytucji RP rozporządzenia są wydawane przez organy wskazane w Konstytucji, na podstawie szczegółowego upoważnienia zawartego w ustawie i w celu jej wykonania. Upoważnienie powinno określać organ właściwy do wydania rozporządzenia i zakres spraw przekazanych do uregulowania oraz wytyczne dotyczące treści aktu.

Każde rozporządzenie jest więc aktem prawnym wydawanym w celu wykonywania ustawy oraz na podstawie udzielonych w niej upoważnień, co oznacza, że powinno być wydane na podstawie wyraźnego i szczegółowego upoważnienia ustawy.

Natomiast ograniczenia, nakazy i zakazy zostały bowiem nałożone na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1-6 i 8-12 ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, przy czym zgodnie z tymi przepisami, obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów można nałożyć jedynie na osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Tymczasem w obowiązującym stanie prawnym uregulowanym rozporządzeniem RM taka sytuacja nie zachodziła.

 

Link do wpisywania urzędników i funkcjonariuszy, którzy łamią Konstytucje i obowiązujące prawo. W przyszłości będą sprawiedliwie osądzeni.

Ludzie PIS - Spis osób wspierających nadużycia (kliknij)(link is external)(link is external)(link is external)

Nie tylko należy pozywać i wszczynać postępowania karne w stosunku do funkcjonariuszy i urzędników państwowych, którzy realizują bezprawne rozporządzenia sprzeczne z Konstytucją, ale należy również upubliczniać ich wizerunki, ponieważ dopuszczają się rażących przestępstw i tylko ujawnienie ich wizerunków pozwoli na skutecznie ściganie zamaskowanych przestępców.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl/pch24

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama