Kolejna próba zastraszenia prezesa NIK Marina Bnasia

Reklama

czw., 05/13/2021 - 08:44 -- zzz

Funkcjonariusze policji dziś po godz. 6 rano odwiedzili dom szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia w Krakowie w związku z anonimową informacją o rzekomych planach samobójczych jego syna Jakuba - dowiedział się Onet. Doniesienia okazały się nieprawdziwe.

Jak wynika z informacji Onetu, policjanci w Krakowie rozmawiali po godz. 6 z żoną Mariana Banasia. Funkcjonariusze po godz. 8 zapukali też do podwarszawskiego domu samego Jakuba Banasia i rozmawiali z nim.

Anonimowe doniesienia o planowanym samobójstwie okazały się nieprawdziwe.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń potwierdził w rozmowie z Onetem, że policjanci w czwartek rano rozmawiali z "członkiem rodziny" Mariana Banasia w Krakowie w związku ze sprawdzaniem anonimowego doniesienia.

- Nie wchodziliśmy do domu. Sprawdzaliśmy informacje, które okazały się nieprawdziwe. Nic się nikomu nie stało - mówi Onetowi rzecznik małopolskiej policji.

Raport NIK na temat wyborów kopertowych

Najwyższa Izba Kontroli przedstawi w czwartek przed południem raport dotyczący nieprawidłowości podczas organizacji wyborów prezydenckich w maju zeszłego roku. W raporcie mają znaleźć się zawiadomienia do prokuratury wobec osób, które mogły przekroczyć swoje uprawnienia. To przyspieszenie publikacji raportu, który wstępnie miał ukazać się 18 maja. Wyniki ma przedstawić sam Marian Banaś.

Jak wynika z informacji, do których dotarł dziennikarz Onetu Andrzej Gajcy, kontrola NIK może okazać się wyjątkowo niekorzystna dla premiera Mateusza Morawieckiego i szefa jego kancelarii Michała Dworczyka.

Chodzi o organizację niedoszłych wyborów kopertowych z maja 2020 r., do których przygotowania zostały przeprowadzone pod olbrzymim naciskiem ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Najwyższa Izba Kontroli dysponuje dowodami i dokumentami, które udowadniają, że mogły być zorganizowane z rażącym naruszeniem prawa.

Mowa o ponad 76 mln zł pochodzących z budżetu państwa, które stracono przy próbie organizacji tych wyborów, a także o tuszowaniu błędów, odpowiedzialności finansowej oraz karnej, a także groźbach o odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu dla ludzi z pierwszych stron gazet.

 

Wczoraj media informoawły, że Najwyższa Izba Kontroli zamierza skontrolować działania Komisji Nadzoru Finansowego podejmowane wobec SKOK Wołomin. Jak pisze Onet, w aferze przewijają się nazwiska polityków, celebrytów i osób ze świata przestępczego.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

onet

Polub Plportal.pl:

Reklama