Litewskie siły bezpieczeństwa wypędziły uchodźców na Białoruś, szczując ich psem

Reklama

pt., 08/27/2021 - 19:44 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: Wikimedia Commons

Litewska straż graniczna wypchnęła na terytorium Białorusi 17 uchodźców, szczując ich psem, poinformowała o tym służba prasowa Białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego.

Jest wideo z wypędzenia uchodźców przy użyciu psa.

Litewska straż graniczna wypchnęła 17 uchodźców do granicy białoruskiej. W celu ich wypędzenia na Białoruś, siły bezpieczeństwa poszczuły cudzoziemców psem. Incydent został zarejestrowany na odcinku jednostki straży granicznej w Lidzie – poinformowała służba prasowa w oświadczeniu na swojej stronie VKontakte.

Według resortu uchodźcy poprosili litewską straż graniczną o nadanie im statusu uchodźcy, ale zamiast tego łamiąc wszelkie ustawy międzynarodowe zostali zabrani na granicę białoruską pod groźbą użycia siły fizycznej i broni.

Ostatnio Litwa, Łotwa i Polska odnotowały wzrost liczby zatrzymanych nielegalnych imigrantów na granicy z Białorusią. Prezydent Aleksandr Łukaszenka powiedział, że Mińsk nie będzie już ograniczał napływu nielegalnych migrantów do krajów UE ze względu na sankcje Zachodu. Dodał, iż nie ma na to pieniędzy ani energii.

Autor: 
Dominik Kaługa
Dział: 
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama