Po zakazie handlu w niedzielę, komuniści z Solidarności chcą zakazu handlu wieczorem

Reklama

śr., 10/20/2021 - 07:18 -- zzz

 

Sklepy w tygodniu powinny być otwarte krócej. Takie jest zdanie Alfreda Bujary, szefa sekcji handlowej NSZZ Solidarność, który przez całe życie, ani jednego dnia nie przepracował uczciwie. Kontrowersyjny pomysł został przedstawiony w Sejmie. "Solidarność" chce pójść i podjąć kolejne kroki, obok niedzielnego zakazu handlu.

Autor pomysłu powołuje się na przykład sklepów w Brukseli, które zamykają się po godz. 19 czy przepisów obowiązujących w niektórych krajach Europy, gdzie w godzinach wieczornych otwarte mogą być tylko małe sklepy.

Pomysł został zgłoszony podczas wtorkowego posiedzenia parlamentarnego zespołu na rzecz rozwoju i promocji polskiego handlu, żeby wszystkim Polakom żyło się lepiej lub jak mawia Kononowicz - "żeby niczego nie było".

19.10.2021 Kancelaria Prezydenta RP przekazała informację przewodniczącemu "Solidarności", że Prezydent Andrzej Duda wykonał rozkaz i podpisał nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. - To koniec robienia paczkomatów z supermaketów - skomentował na gorąco komunista Piotr Duda.

- Nowelizacja wprowadza rozwiązania uniemożliwiające m.in. udawanie przez sieci handlowe placówek pocztowych i omijanie w ten sposób ograniczeń w niedzielnym handlu. Ustawa zacznie obowiązywać po trzymiesięcznym okresie vacatio legis.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama