Psychopata Niedzielski nielegalnie wprowadza ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej

Reklama

wt., 11/30/2021 - 06:27 -- zzz

Zmiany w kwarantannie, bardziej restrykcyjne limity osób m.in. w kościołach, obiektach sportowych, kinach czy teatrach, jak i zakaz lotów z niektórych afrykańskich państw - to nowe obostrzenia wprowadzane w związku z pandemią COVID-19, które znalazły się w rządowym rozporządzeniu. Dokument przewiduje też m.in., że osoby przybywające do Polski spoza strefy Schengen będą objęte 14-dniową kwarantanną.

Wracając do słów Szczawińskiego psychopata Niedzielski szykuje Polakom pandemię: „Przyjrzyjcie się dobrze temu człowiekowi – tak wygląda psychopatyczny manipulator (z ostrożności używam delikatnych słów…)” – napisał Szczawiński załączając zdjęcie Niedzielskiego w TVP Info.

 

W poniedziałek wieczorem ukazała się nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. O nowych zasadach związanych z COVID-19 informował tego samego dnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przepisy wprowadzane ze względu na pojawienie się nowej mutacji Omikron obowiązywać będą w większości od 1 do 17 grudnia br. Osoby wracające z Republiki Botswany, Królestwa Eswatini, Lesotho, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki albo Republiki Zimbabwe nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni.

Z kolei podróżujący z krajów spoza strefy Schengen będą objęci kwarantanną wydłużoną do 14 dni, z której jednak będą mogli być zwolnieni na podstawie testu PCR wykonanego po upływie 8 dni od przekroczenia granicy.

Mniejsze limity na imprezach, w sklepach i restauracjach

Według rozporządzenia będzie obowiązywać limit jednej osoba na 15 mkw. na siłowniach, w klubach i centrach fitness, hazardzie, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach (obecny limit to jedna osoba na 10 mkw.). Ponadto maksymalnie 100 osób będzie mogło uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek (obecny limit to 150 osób).

Limit jednej osoby na 15 mkw. obowiązywać będzie również w obiektach handlowych (obecnie jedna osoba na 10 mkw.), a co najwyżej 50 proc. obłożenia będzie obowiązywało w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach i obiektach kulturalnych takich, jak np.: kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, jak i podczas koncertów i widowisk cyrkowych oraz w obiektach sportowych, np. basenach i aquaparkach.

Nowe zasady kwarantanny

Dodatkowo z 500 do 250 osób zostanie zmniejszony limit osób na wydarzeniach sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi.

Sprecyzowano również przepisy o obowiązku odbycia kwarantanny. Według rozporządzenie nie stosuje się go wobec osoby, która zakończyła hospitalizację, odbywanie izolacji lub izolacji w warunkach domowych, z powodu stwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a także osoby zaszczepionej przeciwko COVID-19, która ma unijne cyfrowe zaświadczenie covid lub zaświadczenie o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19.

 

Łamanie  Konstytucji

Art. 57. Zasada wolności zgromadzeń

Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.

Wprowadzone w Polsce obostrzenia, a właściwie ich podstawa prawna, niemal od początku wzbudzały wiele wątpliwości prawników i samych przedsiębiorców. Zwracali oni uwagę na brak wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Konstytucjonaliści zaznaczają, że tylko wprowadzenie stanu nadzwyczajnego może powodować ograniczenia wolności i praw człowieka polegające m.in. na zawieszeniu działalności określonych przedsiębiorców czy też nakazie lub zakazie prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama