Miesięcznica smoleńska. Policja goniła baśniowe stwory

Reklama

wt., 01/11/2022 - 07:05 -- zzz

W poniedziałek obchodzona była 141. miesięcznica smoleńska, na której pojawili się opozycyjni aktywiści w bajkowych strojach. Do sieci trafiły filmy, na których widać policjantów biegnących np. za aniołkiem, który chciał dostać się w pobliże miejsca, w którym celebrowano obchody.

Każdego 10. dnia miesiąca obchodzona jest miesięcznica smoleńska. To uroczystość organizowana na pamiątkę katastrofy samolotu pod Smoleńskiem w 2010 roku. Po niej na pl. Piłsudskiego prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wraz z grupą państwowych urzędników i polityków składa wieńce pod pomnikiem ofiar.

W styczniu obchodzona była 141. miesięcznica, którą poprzedziło nabożeństwo w kościele seminaryjnym.

​​​

film

Podczas obchodów w czasie miesięcznicy pl. Piłsudskiego jest szczelnie chroniony przez policję. Wyłącza się go z ruchu pieszego i kołowego, a kontrolę nad nim przejmuje Służba Ochrony Państwa. Również co miesiąc w pobliżu placu pojawiają się opozycyjni aktywiści, którzy sprzeciwiają się organizacji miesięcznic i starają się zakłócić jej obchody.

Aktywiści Lotnej Brygady Opozycji tym razem postanowili przebrać się za postaci z bajek. W pobliżu placu pojawili się m.in. wilk, zając, kot, minionek, kaczka i teletubiś. W sieci zamieszczono film, na którym widać policjantów biegnących m.in. za aniołkiem, a goniąc kota, funkcjonariusze mieli mu wyrwać ogon.

Autor: 
zzz
Źródło: 

wp

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama