Goebbelsowska propaganda TVP zalewa Polskę. Wszędzie "Wina Tuska"

Reklama

śr., 01/12/2022 - 09:18 -- zzz

To wcale nie jest hitlerowska czy stalinowska propaganda, a Polska pod obcą okupacją. To się dzieje tu i teraz w kraju rządzonym przez Kaczyńskiego, Morawieckiego, Sasina, Dudę i innych również szczerze nienawidzący Polski i Polaków o liberalnych i umiarkowanych poglądach. PIS-owska propaganda narzuca narrację, że wszystkiemu winny jest Donald Tusk. Wysoka inflacja, drożyzna, czy na kolanie napisane katastrofalne ustawy, to wina Tuska.

W głównym wydaniu „Wiadomości” przez siedem dni z rzędu obciążano Donalda Tuska odpowiedzialnością za podwyżki cen prądu i gazu. We wtorek wypowiedź szefa PO wyemitowano z dużo gorszą jakością dźwięku niż słowa Mateusza Morawieckiego, a „pasek” wymierzony w Tuska pokazywano także w „Gościu Wiadomości”. Natomiast Edyta Lewandowska na koniec rozmowy z Jackiem Sasinem stwierdziła: "Życzę powodzenia, panie premierze".

Seria materiałów „Wiadomości” przekonujących, że to Donald Tusk ponosi odpowiedzialność za obecne podwyżki cen gazu i prądu, zaczęła się w zeszłą środę. W kolejnych dniach w głównym wydaniu programu powtarzano, że to za premierostwa Tuska ustalono na poziomie unijnym zasady ograniczenia emisji CO2, które skutkują teraz podwyżkami, ponadto nic w tej sprawie nie robi kierowana przez byłego premiera Europejska Partia Ludowa.

Film propagandowy

Morawiecki odlatuje

 

„Wiadomości”: „Tuskowe” odbierze Polakom 860 miliardów

Podobny materiał pojawił się w „Wiadomościach” w poniedziałek, natomiast we wtorek od rana w TVP Info podkreślano, że przez Donalda Tuska Polacy będą musieli zapłacić 190 mld euro. Skąd ta kwota? Wtorkowy „Dziennik Gazeta Prawna” opisał szacunki analityków banku Pekao SA, które pokazują koszty unijnego pakietu Fit for 55. W artykule wskazano, że Fit for 55 podwyższa cel redukcji emisji gazów cieplarnianych w UE do 2030 r. z 40 do 55 proc. względem poziomu z 1990 r. - W porównaniu do obecnych regulacji UE realizacja unijnego pakietu klimatycznego Fit for 55 będzie Polskę kosztować ok. 190 mld euro więcej - napisano.

Na „pasku” TVP Info przełożono to na stwierdzenia: „Podatek Tuska” zabierze Polakom 190 miliardów euro, Polacy zapłacą 190 miliardów euro „Tuskowego”?

Obraz

W głównym wydaniu „Wiadomości” materiał na ten temat pokazano jako pierwszy. Przy czym na „pasku” kwotę potencjalnych kosztów podano w złotych: „Tuskowe” odbierze Polakom 960 miliardów. W relacji Dominika Cierpioła pojawiły się elementy znane z poprzednich materiałów, mające świadczyć o odpowiedzialności Donalda Tuska i władz Unii Europejskiej za wysokie ceny energii i gazu w Polsce. Dodano też krótkie ujęcie z wtorkowej konferencji prasowej szefa PO. Tusk brzmi dużo gorzej niż Morawiecki.

„Pasek” o Tusku także w „Gościu Wiadomości” We wtorek w „Gościu Wiadomości” Edyta Lewandowska rozmawiała z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem. W początkowej części wywiadu, emitowanej także w TVP1, polityk zapytany przez dziennikarkę krytykował pakiet pakietu Fit for 55. Wtedy jeszcze raz wyświetlono „pasek” ze stwierdzeniem: „Tuskowe” odbierze Polakom 860 miliardów. Zazwyczaj podczas rozmów w „Gościu Wiadomości” „pasek” w ogóle się nie pojawia. Na koniec wywiadu Jacek Sasin zapewnił, że rząd będzie realizował transformację energetyczną tak, żeby nie godziła w dobrobyt Polaków ani naszą gospodarkę. - Życzę powodzenia, panie premierze - skomentowała Edyta Lewandowska.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal/wirtualnmedia

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama